прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Свідки порушення правил дорожнього руху зможуть надсилати докази до поліції та отримати винагороду – законопроєкт

Свідки порушення правил дорожнього руху зможуть надсилати докази до поліції та отримати винагороду – законопроєкт

  • 03.08.2021 14:32

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 5798, який пропонує надати право свідкам порушення правил дорожнього руху надсилати до Національної поліції відповідні докази та отримувати за це винагороду.

Зокрема, законопроєкт удосконалює чинний режим фотозйомки (відеозапису) та додає до переліку суб’єктів, які можуть його здійснювати, фізичних осіб, які є безпосередніми свідками порушення.

Режим фотозйомки (відеозапису) пропонується розповсюдити на всі порушення передбачені частинами першою, другою, третьою, п’ятою, шостою і сьомою статті 122, крім:

  • перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів,
  • порушення правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів,
  • порушення безпечної дистанції або інтервалу,
  • порушення правил руху автомагістралями, використання зовнішніх освітлювальних приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів,
  • користування під час руху транспортного засобу засобами зв’язку, не обладнаними технічними пристроями, що дозволяють вести перемови без допомоги рук,
  • порушення правил навчальної їзди,

а також на порушення, передбачені частиною першою статті 123 та частинами першою, другою, шостою та восьмою статті 152-1 КУПАП.

Обов’язковою умовою для здійснення режиму фотозйомки (відеозапису) стане використання спеціальних програмних засобів, які забезпечать:

  • ідентифікацію користувача через «Дію»,
  • цілісність та автентичність створених матеріалів фотозйомки (відеозапису),
  • визначення часу, дати та географічних координат здійснення фіксації.

За допомогою спеціальних програмних засобів буде реалізована технічна передача матеріалів фотозйомки (відеозапису) до органів, які розглядають адміністративні справи.

Громадяни, які зафіксували порушення, отримають статус сповіщувача та в разі притягнення винної особи до відповідальності та сплати нею накладеного штрафу можуть отримати винагороду в розмірі 10% від цього штрафу.

Проєктом Закону також пропонується доповнити статтю 251 КУПАП терміном «електронні докази», порядком їх подачі та зберігання та надається можливість складати протокол про адміністративне правопорушення та постанову про накладення адміністративного стягнення у формі електронного документа.

Водночас за подання підроблених або штучно створених матеріалів фотозйомки (відеозапису) встановлять кримінальну відповідальність – виправні роботи на строк до одного року або арешт на строк до трьох місяців, або обмеження волі на строк до одного року.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA