Юридичний супровід IT-бізнесу в Європі та світі — вебінар від LHS — PRAVO.UA Юридичний супровід IT-бізнесу в Європі та світі — вебінар від LHS — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Юридичний супровід IT-бізнесу в Європі та світі — вебінар від LHS

Юридичний супровід IT-бізнесу в Європі та світі — вебінар від LHS

  • 08.11.2022 09:40

На сторінці освітньої платформи Legal High School у Facebook відбувся прямий ефір «Юридичний супровід IT-бізнесу в Європі та світі: з чого почати?» за участі Юрія Тишківського, старшого юриста STRON.

За словами Юрія Тишківського, попит на юридичний супровід ІТ-бізнесу за кордоном існував задовго до повномасштабного вторгнення росії на територію України. Супровід же починається  задовго до реєстрації юридичної особи та охоплює багато підготовчих етапів, зокрема відкриття рахунків у бажаній країні, аналіз і вивчення податкового законодавства й вимог до ліцензування певних видів діяльності, вартості та обслуговування додатковими послугами тощо. Зокрема, на процес відкриття компанії може вплинути як негативно, так і позитивно бізнесовий ландшафт, культура ведення бізнесу.

Перед початком реєстрації та ведення діяльності необхідно звертати увагу на податки на прибуток, ПДВ, особливості їх сплати, податкові режими спеціального оподаткування, наявність вільних економічних зон. Водночас варто аналізувати ці питання в розрізі особливостей діяльності вашої компанії. Не варто забувати також і про податки на доходи фізичних осіб, соціальні внески, залучення нових працівників, щорічні державні збори, що в комплексі відбиваються на фінансовому навантаженні й вартості обслуговування такого супроводу. Юрист зазначив, що найбільш яскравим прикладом останніх є державний збір у розмірі 350 євро на Кіпрі, який зобов’язані сплачувати усі зареєстровані там компанії щороку.

Повертаючись до питання ліцензування, Юрій Тишківський звернув увагу глядачів на важливість дослідження юрисдикційних особливостей провадження діяльності компанії: що дозволяється законодавством певної країни, а що категорично заборонено. Дізнаватись потрібно й про складнощі та умови отримання таких дозволів, що дасть розуміння доцільності реєстрації юридичної особи на території конкретної держави. Спікер зауважив, що сьогодні найбільший попит має ліцензування електронної комерції, ІТ-бізнесу, онлайн- та офлайн-казино.

Юрист додав, що вартість реєстрації компанії залежить від багатьох факторів. Водночас іноді є можливість відкрити компанію з мінімальними витратами, наприклад, у Великій Британії, де це є досить автоматизованим та швидким процесом. На тому самому Кіпрі вимагають фізичного подання документів, а сам процес займе чимало часу у зв’язку зі строком очікування. У Польщі та Іспанії швидкість реєстрації буде залежати від формату подання документів. Звертати увагу потрібно й на вимогу присутності директора чи засновника компанії, хоча інколи є можливість отримання довіреності чи підписання документів за присутності консула, як-от в Угорщині.

Стосовно статутного капіталу – цей нюанс може як знизити, так і підвищити вартість всього процесу. Наприклад, у Болгарії після підписання нотаріальних документів про реєстрацію необхідно звернутись до банку для відкриття рахунку, внести статутний капітал і тільки після цього подавати документи до реєстрів. В Іспанії ж необхідність сплати статутного капіталу можна законно обійти, а в Угорщині – уникнути за умови підписання засновником декларації про те, що статутний капітал вважається внесеним.

Детальніше про юридичний супровід бізнесу за кордоном та про те, на що потрібно звертати увагу під час обрання країни та спеціаліста, ви зможете дізнатись, переглянувши запис вебінару.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA