600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Суди Київської області отримали допомогу від USAID

Суди Київської області отримали допомогу від USAID

  • 09.03.2023 16:19
Фото: https://court.gov.ua

Наприкінці лютого 2023 року в рамках Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливість для всіх» Іванківський, Бородянський, Макарівський, Києво-Святошинський районні суди та Ірпінський міський суд Київської області отримали комп’ютерне обладнання і програмне забезпечення задля відновлення своєї роботи і забезпечення належного доступу громадян до правосуддя. Про це повідомляє пресслужба Державної судової адміністрації України.

Як повідомляється, Іванківський, Бородянський, Макарівський районні суди та Ірпінський міський суд розташовані на території, що була окупована військами російської федерації, і зазнали значних пошкоджень і руйнувань.

«Державна судова адміністрація України – один із наших ключових партнерів, і ми відгукнулись на проблему нестачі комп’ютерного обладнання в судах Київської області, які постраждали внаслідок російської окупації. До широкомасштабної війни ми працювали над іншим. Ми займалися навчанням суддів, сприяли здійсненню судової реформи, відновленню роботи Вищої ради правосуддя. Наближається до завершення конкурсний відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що дасть можливість відновити добір суддів у суди. Але сьогодні багато судів пошкоджені і розграбовані російськими окупантами-мародерами, тому USAID на прохання ДСА України допомагає вирішити цю проблему. Сподіваюсь, що обладнання, яке ми передали судам, сприятиме їхній безперебійній роботі, а судді зможуть відновити справедливість для всіх. Наша програма називається «Справедливість для всіх», тому ми сподіваємося, що це обладнання буде працювати для людей», — зазначив Олександр Піскун, керівник програм розвитку демократії і врядування USAID в Україні.

Голова Державної судової адміністрації України Олексій Сальніков розповів, що надання матеріально-технічної допомоги судам Київської області, які перебували в окупації і були розграбовані, а Бородянський — вщент знищений, в рамках Програми USAID «Справедливість для всіх» є початком масштабного проєкту із забезпечення технічними ресурсами судів, які відновлюватимуть правосуддя на деокупованих територіях України.

За даними ДСА України, загалом війська країни-агресора з початку війни повністю зруйнували в Україні 12 приміщень судів загальною площею понад 22 тисяч квадратних метрів. Усі інші суди, які поки що перебувають на окупованих територіях, – розграбовані, і після деокупації їх роботу доведеться відновлювати з нуля.

Сергій Демченко, народний депутат України, член Комітету Верховної Ради (ВР) з питань правової політики, зазначив, що у парламенті зареєстрований новий законопроєкт № 9047, який після прийняття буде передбачати можливість отримання гуманітарної та благодійної допомоги органами та установами системи правосуддя і під час воєнного стану, і під час надзвичайного стану, і протягом наступних кількох років, зараз пропонується три роки після закінчення війни. На його думку, це буде важливою підтримкою для судової влади в умовах гострого фінансового дефіциту.

Поділитися
Теги USAID, ДСА

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA