600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Суди Херсонщини не можуть відновити розгляд судових справ: ВРП відтермінувала відновлення територіальної підсудності судових справ

Суди Херсонщини не можуть відновити розгляд судових справ: ВРП відтермінувала відновлення територіальної підсудності судових справ

  • 31.01.2023 18:23

Сьогодні, 31 січня 2023 року, рішенням Вищої ради правосуддя встановлено нову дату відновлення територіальної підсудності чотирьох судів Херсонської області.

Про це повідомляє пресслужба ВРП.

Згідно з рішенням ВРП відтерміновано до 1 березня 2023 року відновлення територіальної підсудності:

  • Херсонського апеляційного суду;
  • Білозерського районного суду Херсонської області;
  • Великоолександрівського районного суду Херсонської області;
  • Нововоронцовського районного суду Херсонської області.

Вказані суди мали розпочати повноцінну роботу з 1 лютого 2023 року. Також відповідно до розпорядження Голови Верховного Суду від 10 січня 2023 року визначено нову територіальну підсудність судових справ 17 судів Херсонської області, яка мала діяти з 1 лютого 2023 року.

До Вищої ради правосуддя надійшли звернення від голів Херсонського апеляційного суду та Білозерського районного суду Херсонської області з проханням відтермінувати відновлення територіальної підсудності судових справ.

Також ТУ ДСА України в Херсонській області та ТУ Служби судової охорони повідомили, що відновити роботу в приміщеннях зазначених районних судах неможливо, оскільки вони розташовані в межах досяжності далекобійної артилерії військ рф та не мають бомбосховищ чи укриттів.

У цих судах пошкоджені системи опалення, вікна, відсутній інтернет-зв’язок, а техніка й меблі були викрадені або пошкоджені окупантами, що виключає можливість їх подальшої експлуатації.

«ВРП, зважаючи на наявність безпекових загроз та відсутність можливості відновлення територіальної підсудності судових справ у вказаних судах із 1 лютого 2023 року, вирішила встановити початок відновлення і зміни територіальної підсудності судових справ цих судів із 1 березня 2023 року», — повідомляють у відомстві.

Ознайомитися з актуальною картою територій України, де не здійснюється правосуддя судами, можна у відповідному розділі на офіційному сайті Верховного Суду.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA