Судовий розгляд за відсутності обвинуваченого (in absentia) - огляд рішень ЄСПЛ від Верховного Суду — PRAVO.UA Судовий розгляд за відсутності обвинуваченого (in absentia) - огляд рішень ЄСПЛ від Верховного Суду — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Судовий розгляд за відсутності обвинуваченого (in absentia) - огляд рішень ЄСПЛ від Верховного Суду

Судовий розгляд за відсутності обвинуваченого (in absentia) – огляд рішень ЄСПЛ від Верховного Суду

  • 29.11.2022 15:59

Верховний Суд пропонує до вашої уваги тематичний огляд рішень Європейського суду з прав людини щодо судового розгляду за відсутності обвинуваченого (in absentia), про це повідомляє пресслужба Верховного Суду.

Для зручності в користуванні всі рішення систематизовано за окремим аспектом, що випливає зі сфери дії статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на справедливий суд).

Цей огляд не має на меті надати вичерпне узагальнення всіх рішень ЄСПЛ, які стосуються дотримання прав особи в межах здійснення щодо неї кримінального провадження in absentia. Однак наведені окремі рішення ЄСПЛ загалом уможливлюють розуміння всіма зацікавленими особами того, як саме має здійснюватися кримінальне провадження, щоб відповідати вимогам статті 6 Конвенції в її кримінальному аспекті.

Інші огляди практики  ЄСПЛ, підготовані Верховним Судом, – за посиланням: https://bit.ly/3imZON0.

Як зауважують у Суді, комплексний підхід до регулювання порядку здійснення кримінального провадження in absentia потребує, крім практики ЄСПЛ, ознайомлення з практикою національних судів щодо здійснення спеціальної процедури кримінального провадження (досудового розслідування та судового розгляду) за відсутності обвинуваченого (in absentia).

З метою формування єдиної правозастосовної практики Верховний Суд раніше, 10 листопада 2022 року, оприлюднив відповідний огляд актуальної судової практики Касаційного кримінального суду у складі ВС за посиланням: https://cutt.ly/j1n2PvY.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA