Судові повістки та повідомлення учасники процесів зможуть отримувати у месенджери: ДСА України затвердила порядок — PRAVO.UA Судові повістки та повідомлення учасники процесів зможуть отримувати у месенджери: ДСА України затвердила порядок — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Судові повістки та повідомлення учасники процесів зможуть отримувати у месенджери: ДСА України затвердила порядок

Судові повістки та повідомлення учасники процесів зможуть отримувати у месенджери: ДСА України затвердила порядок

  • 25.01.2023 14:04

Уже в лютому 2023 року учасники судових процесів зможуть за їх заявою отримувати судові повістки, повідомлення та виклики у месенджер Viber.

Про це повідомляє Державна судова адміністрація України.

Наказом від 23 січня 2023 року № 28 ДСА України затвердила порядок щодо відповідного інформування учасників судового процесу.

«Згідно з порядком повістки за заявою учасника судового процесу першочергово надсилатимуться в месенджер. У випадку, коли мобільний телефон абонента не прив’язаний до месенджера, повістки, як і раніше, надходитимуть у формі SMS-повідомлень», — повідомляють у відомстві.

Першим із таких месенджерів стане застосунок Viber.

У ДСА зазначають, що ДП «Інформаційні судові системи» завершує розробку сервісу щодо автоматичного надсилання судами повісток у Viber. Планується, що сервіс запрацює не пізніше від 10 лютого 2023 року.

Наголошується, що завдяки цьому забезпечуватиметься економія коштів судів в сумі понад 6 млн грн на рік.

«Вартість однієї надісланої судової повістки за допомогою месенджера (Viber) втричі дешевша за вартість однієї надісланої судової повістки у вигляді SMS-повідомлення», — зауважують у ДСА.

Як це працюватиме?

  • Месенджер аналогічно до SMS-повідомлення забезпечуватиме доставлення текстових повідомлень на номери мобільних телефонів учасників справи, що цілком відповідає нормам процесуального законодавства в частині можливості повідомлення учасників судового процесу через інші засоби зв’язку (зокрема мобільного), які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику.
  • Дані, які підтверджуватимуть надсилання та доставлення таких повідомлень у Viber, будуть надходити та зберігатися в автоматизованій системі документообігу суду (із запобіганням їх видаленню чи коригуванню).

Також читайте: Звільнено з посад п’ять керівників обласних прокуратур

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA