Судова реформа: Рада прийняла закон про відновлення роботи ВККС — PRAVO.UA Судова реформа: Рада прийняла закон про відновлення роботи ВККС — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Судова реформа: Рада прийняла закон про відновлення роботи ВККС

Судова реформа: Рада прийняла закон про відновлення роботи ВККС

  • 29.06.2021 14:58

Верховна Рада прийняла Закон “Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України” (законопроєкт № 3711-д).

Нагадаємо, парламент підтримав законопроєкт на засіданні 3 березня.

Закон відновлює роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та вдосконалює процедуру її формування та діяльності.

Зокрема, Вища кваліфікаційна комісія суддів України складатиметься з шістнадцяти членів, вісім з яких призначаються з-поміж суддів або суддів у відставці. ВККС вважається повноважною за умови призначення до її складу щонайменше одинадцяти членів.

У складі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України діятимуть дві палати, до кожної з яких увійде по вісім членів Комісії.

Призначення на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України здійснюватиметься Вищою радою правосуддя за результатами конкурсу.

Для цього ВРП повинна утворити Конкурсну комісію, до складу якої входитимуть:

  1. три особи з-поміж суддів або суддів у відставці, запропоновані Радою суддів України;
  2. одна особа, запропонована Радою прокурорів України;
  3. одна особа, запропонована Радою адвокатів України;
  4. одна особа, запропонована Національною академією правових наук України в особі Президії.

Перший склад Конкурсної комісії сформують з трьох осіб із-поміж суддів або суддів у відставці, запропонованих Радою суддів України, та трьох осіб, запропонованих міжнародними та іноземними організаціями, які відповідно до міжнародних або міждержавних угод протягом останніх п’яти років надають Україні міжнародну технічну допомогу у сфері судової реформи та/або запобігання і протидії корупції. Такі міжнародні та іноземні організації погоджують пропозицію спільного списку кандидатів.

Поправкою № 453, яку підтримали в сесійній залі, встановлено, що рішення першого складу Конкурсної комісії вважатиметься ухваленим, якщо за нього проголосували не менш ніж чотири члени Конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями. У разі однакової кількості голосів за і проти голоси трьох членів Конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями, є вирішальними.

Передбачено, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України, утворена відповідно до цього закону, завершує конкурсні процедури, розпочаті Вищою кваліфікаційною комісією суддів України до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування».

Оголошення про початок першого конкурсу на зайняття вакантних посад членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, умови і строки його проведення опублікують у газеті «Голос України» та розмістять на офіційному вебсайті Вищої ради правосуддя протягом 30 днів із дня проведення першого засідання Конкурсної комісії.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA