Судом визнано порушення права особи бути присутньою під час проведення перевірки — PRAVO.UA Судом визнано порушення права особи бути присутньою під час проведення перевірки — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Судом визнано порушення права особи бути присутньою під час проведення перевірки

Судом визнано порушення права особи бути присутньою під час проведення перевірки

  • 20.12.2021 15:56

Перший апеляційний адміністративний суд розглянув адміністративну справу за апеляційною скаргою фізичної особи на рішення Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області за позовом фізичної особи до Управління державного архітектурно-будівельного контролю міської ради про скасування постанови.

За результатами розгляду справи Першим ААС прийнято постанову, в якій зазначено таке.

Приводом для звернення до суду стала винесена уповноваженою особою управління державного архітектурно-будівельного контролю постанова. Цією постановою особу визнано винною в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 96 Кодексу України про адміністративні правопорушення (виконання будівельних робіт без подання повідомлення про початок виконання зазначених робіт).

За результатами розгляду зазначеної справи суд першої інстанції дійшов висновку про те, що суб’єкт владних повноважень довів факт законності прийнятої ним постанови. Водночас позивач не надав суду належних доказів на спростування правомірності рішення відповідача.

Перший ААС із вищезазначеним висновком місцевого суду не погодився з огляду на те, що протокол про вчинення адміністративного правопорушення складено без відома та присутності особи.

Це, за висновком колегії суддів, свідчить про порушення посадовими особами чинного законодавства в частині проведення перевірки, оформлення її результатів та порядку притягнення особи до відповідальності.

За таких обставин акт перевірки, складений за відсутності суб’єкта містобудування, не може бути підставою для складання протоколу, припису та постанови про накладення штрафу на такого суб’єкта. Адже порушено право особи бути присутньою під час проведення перевірки, подавати заперечення, надавати пояснення з приводу нібито встановлених порушень. Отже, порушення процедури проведення перевірки є достатньою підставою для скасування її результатів.

Постанова від 16 листопада 2021 року у справі № 263/5523/21.

Читайте також: 4 тис. доларів США за непритягнення до кримінальної відповідальності.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA