Суддя має право на відставку до набрання законної сили обвинувальним вироком — PRAVO.UA Суддя має право на відставку до набрання законної сили обвинувальним вироком — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Суддя має право на відставку до набрання законної сили обвинувальним вироком

Суддя має право на відставку до набрання законної сили обвинувальним вироком

  • 03.12.2021 12:27

Вища рада правосуддя ухвалила рішення звільнити Сараєва Ігоря Анатолійовича з посади судді Приморського районного суду міста Маріуполя Донецької області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

Згідно з п. 4 ч. 6 ст. 126 Конституції України підставою для звільнення судді є подання заяви про відставку.

А відповідно до  Закону України «Про судоустрій і статус суддів»:

  • суддя, який має стаж роботи на посаді судді щонайменше 20 років, має право подати заяву про відставку,
  • заява про відставку подається суддею до ВРП,
  • ВРП протягом 1 місяця з дня надходження відповідної заяви ухвалює рішення про звільнення судді з посади.

27 серпня 2021 року Ігор Сараєв звернувся до ВРП із заявою про звільнення його з посади судді  у відставку. Загальний стаж роботи судді, який дає йому право на відставку, становить понад 28 років.

Розгляд заяви судді неодноразово відкладався.

Вища рада правосуддя наголошує, що порушення і розгляд кримінальної справи не є підставою для відмови у задоволенні заяви про відставку. Наразі обвинувальний вирок щодо судді відсутній. З огляду на це Вища рада правосуддя не мала правових підстав для відмови у задоволенні заяви про відставку.

У разі набрання законної сили обвинувальним вироком щодо судді ВРП у встановленому законом порядку розгляне питання щодо припинення його відставки. Це передбачено Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

Згідно із Законом України «Про судоустрій і статус суддів» припинення відставки судді є підставою для припинення виплати йому щомісячного довічного грошового утримання, що було нараховано у зв’язку з відставкою.

Регламентом Вищої ради правосуддя визначено, що Рада вирішує питання про припинення відставки судді після набрання законної сили обвинувальним вироком щодо судді у відставці за вчинення злочину.

Таким чином, до набрання законної сили обвинувальним вироком щодо судді останній має право подати заяву про відставку, яка розглядається Вищою радою правосуддя у встановленому законом порядку.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA