600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Суддя Конституційного Суду України Оксана Грищук склала присягу

Суддя Конституційного Суду України Оксана Грищук склала присягу

  • 20.05.2022 09:56

19 травня 2022 року на урочистому засіданні суддя Конституційного Суду України Оксана Грищук зачитала текст присяги та засвідчила його підписом.

Оксана Грищук була призначена на посаду судді КСУ Указом Президента України від 26 листопада 2021 року № 596/2021.

Голова засідання, заступник Голови КСУ Сергій Головатий вручив судді Оксані Грищук мантію судді, нагрудний знак і посвідчення судді КСУ. Він також привітав колегу з набуттям повноважень судді Конституційного Суду України.

“Сьогодні ви долучилися до кола тих, хто покликаний і зобов’язаний бути охоронцем Конституції України, її захисником, її оборонцем, її хранителем і стояти на її варті”, – наголосив Сергій Головатий.

Заступник Голови Суду зазначив, що в Конституційному Суді України судді покликані захищати Українську націю, яка історично виборола державність, реалізуючи своє природне право на самовизначення. Сергій Головатий побажав Оксані Грищук професійних успіхів.

Урочиста церемонія відбулася за участі голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука. Голова парламенту у своєму вітальному слові подякував Конституційному Суду України за роботу. Він наголосив, що попри складні для України часи КСУ не лише не зупинив своєї роботи і підтримує звичний темп розгляду справ. Суд доєднався до обстоювання інтересів України на міжнародній арені та підтримання Збройних сил України.

Зокрема, завдяки зусиллям КСУ конституційні суди росії та білорусі було позбавлено членства в Конференції європейських конституційних судів. Також Руслан Стефанчук позитивно оцінив рішення КСУ про посилений соціальний захист військовослужбовців. У квітні ц.р. Суд зазначив, що громадяни України, які захищають Вітчизну, незалежність та територіальну цілісність України, виконують конституційно значущі функції. Тому держава повинна надавати їм і членам їхніх сімей особливий статус та забезпечувати додаткові гарантії соціального захисту. Він також підкреслив, що рішення Конституційного Суду України є важливим дороговказом, зокрема і для парламенту під час виконання ним своїх конституційних функцій.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA