«Судді» з окупованого Криму змінено підозру за незаконне переслідування активістів — PRAVO.UA «Судді» з окупованого Криму змінено підозру за незаконне переслідування активістів — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Судді» з окупованого Криму змінено підозру за незаконне переслідування активістів

«Судді» з окупованого Криму змінено підозру за незаконне переслідування активістів

  • 18.11.2021 14:12

Прокуратура АР Крим та м. Севастополя інформує про зміну раніше повідомленої підозри «судді Джанкойського районного суду Республіки Крим» у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада), за фактом незаконного переслідування активістів кримськотатарського національного руху. Санкцією статті передбачено від 10 до 15 років позбавлення волі.

Відповідно, підозрюваний після подій 2014 року, що пов’язані з окупацією півострова:

  • зрадив присязі на вірність українському народові;
  • перейшов на службу до судових органів, які були незаконно створені державою-окупантом у Криму;
  • обійняв посаду голови «Джанкойського районного суду Республіки Крим».

Як зазначає прокуратура, «суддя»:

  • сприяв незаконній діяльності представників держави-окупанта у переході судової системи України, яка функціонувала в АР Крим, на здійснення правосуддя на підставі законодавства РФ;
  • активно підтримував встановлення окупаційної влади на півострові.

Зокрема, він виніс постанови, якими визнав 5 кримськотатарських активістів винними у порушенні, передбаченому ч. 5 ст. 20.2 КпАП РФ, а саме: порушення встановленого порядку організації чи проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи чи пікетування.

Йдеться про події 3 травня 2014 року, коли колишньому голові Меджлісу кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву окупаційна влада незаконно заборонила в’їзд на півострів. На знак протесту кримчанами було перекрито рух на кількох ділянках доріг. Вони виступали проти окупації та таких незаконних дій держави-окупанта.

Прокуратура повідомляє, що й надалі продовжує свою роботу щодо суддів, які зрадили присязі на вірність Україні та здійснювали незаконне переслідування активістів, котрі брали участь у подіях 3 травня 2014 року.

Між іншим, станом на сьогодні відбулося 43-тє «судове засідання» у «міському судді» Армянська. «Суддя» оголосив перерву для призначення судово-балістичної експертизи. Наступне «судове засідання» заплановано на 17 грудня 2021 року на 9.30.

Також варто звернути увагу на обвинувальний акт щодо «судді Залізничного районного суду міста Сімферополь».

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA