Судді скаржаться на поширення інформації про їхнє майно через мобільний додаток - РСУ звернулась до Мін'юсту — PRAVO.UA Судді скаржаться на поширення інформації про їхнє майно через мобільний додаток - РСУ звернулась до Мін'юсту — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Судді скаржаться на поширення інформації про їхнє майно через мобільний додаток – РСУ звернулась до Мін’юсту

Судді скаржаться на поширення інформації про їхнє майно через мобільний додаток – РСУ звернулась до Мін’юсту

  • 11.06.2021 14:39
Фото прес-служби РСУ

На сьогоднішньому засіданні Рада суддів України розглянула питання про вжиття заходів для забезпечення дотримання гарантій незалежності суддів щодо обмеження висвітлення конфіденційної інформації стосовно суддів із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

За словами члена Ради суддів Віталія Кальника, до органу суддівського самоврядування звернулися судді Херсонського міського суду Херсонської області з повідомлення про порушення чинного законодавства під час надання інформації з Єдиного реєстру речових прав на нерухоме майно. Зокрема, однією юридичною особою, яка виконує такі функції шляхом укладання сервісної угоди про надання інформації з відповідного реєстру. Мова йде про мобільний додаток «ДРРП Реєстр нерухомості».

«На практиці відбувається те, що юридична особа створила мобільний додаток, який може установити на мобільний телефон будь-хто. Після встановлення додатку протягом 30 секунд без ідентифікації запитувача і без надання будь-якої інформації про цю особу вона може отримати повну інформацію про все нерухоме майно будь-якої іншої особи. Водночас обмеження щодо висвітлення інформації за відповідними витягами не відбувається взагалі», — зазначив Віталій Кальник.

Він підкреслив, що під час користування мобільним додатком не здійснюється ідентифікація запитувача, як це передбачено порядком використання кваліфікованого електронного підпису. Водночас відповідно до статті 14 Закону України «Про захист персональних даних» передання відомостей про фізичну особу здійснюється лише за її згодою, якщо інше не передбачено законодавством.

За словами доповідача, Рада суддів України попередньо звернулася до Міністерства юстиції України з проханням вжити заходів щодо обмеження поширення інформації про адресу нерухомого майна та даних щодо його власників, однак отримала лист, у якому Мін’юст зазначив, що без внесення змін до законодавства України фактично обмежити надання витягів із відповідного реєстру неможливо.

«Подальше існування ситуації, коли надання інформації щодо суддів можливе будь-кому без ідентифікації, може призвести як до порушення принципу незалежності щодо конкретних суддів, так і до приниження авторитету правосуддя в цілому», — наголосив Віталій Кальник.

Рада суддів вирішила звернутися до Міністерства юстиції України з вимогою вжити заходів для забезпечення дотримання гарантій незалежності суддів, встановивши заборону збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб стосовно суддів та будь-яких інших осіб через мобільний додаток «ДРРП Реєстр нерухомості» та подібні програмні засоби без використання кваліфікованого електронного підпису.

Читайте також: Рада суддів України дозволила зборам суддів самостійно визначати особливості автоматизованого розподілу справ

Нагадуємо, що 15–16 червня відбудеться IX Міжнародний судово-правовий форум, на якому обговоримо актуальні питання судової реформи, дефіцит кадрів у судах та проблеми фінансування правосуддя.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA