прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Суд виправдав колишнього заступника Миколаївської ОДА Миколу Романчука через порушення під час досудового розслідування

Суд виправдав колишнього заступника Миколаївської ОДА Миколу Романчука через порушення під час досудового розслідування

  • 09.06.2021 13:07

Колегія суддів Центрального районного суду м. Миколаєва виправдала колишнього першого заступника голови Миколаївської ОДА Миколу Романчука, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 КК України (зловживання впливом за попередньою змовою групою осіб).

Про це повідомляє пресслужба суду.

Микола Романчук обвинувачувався у тому, що через безпосереднього виконавця запропонував керівнику ТОВ «Е» здійснити вплив на прийняття керівництвом та депутатами Миколаївської облради рішення про погодження спецдозволів на розробку промислового родовища вапняку за надання неправомірної вигоди.

За даними розслідування, ексзаступник голови Миколаївської ОДА отримав неправомірну вигоду за вплив на прийняття рішення про розробку надр двома траншами у сумі 10 тис. доларів США та 80 тис. доларів США. Посадовець був затриманий під час отримання хабара у м. Миколаєві 3 червня 2016 року.

Колегія суддів дійшла висновку про допущення низки грубих порушень норм КПК України органом досудового слідства, що призвело до невизнання низки доказів сторони обвинувачення, зокрема:

  • матеріали НСРД визнано недопустимими, що позбавляє суд можливості використовувати їх під час ухвалення вироку;
  • під час досудового розслідування було порушено норми підслідності і воно здійснювалось неуповноваженим органом;
  • органом досудового слідства не доведено вчинення кримінального правопорушення, в якому обвинувачувався Микола Романчук.

Досудове розслідування здійснювала Військова прокуратура Південного регіону України.

Враховуючи це, суд скасував ухвали про накладення арешту на майно, вилучене під час обшуку за місцем проживання та роботи, та скасував обраний щодо Миколи Романчука запобіжний захід у вигляді застави в сумі 512 тис. гривень.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA