прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Суд уперше захистив близьку особу викривача корупції

Суд уперше захистив близьку особу викривача корупції

  • 03.06.2022 12:39

В Україні суд уперше прийняв рішення про захист трудових прав близької особи викривача корупції, яка отримала догану. Про це повідомляє НАЗК.

Суд встановив наявність зв’язку між доганою та повідомленням викривача корупції. Тож суд визнав незаконним та скасував розпорядження про застосування дисциплінарного стягнення до близької особи викривача.

Суть справи

У грудні 2019 року викривач корупції звернувся до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) з повідомленням про неправдиві відомості у декларації одного з посадовців. За результатами розгляду було відкрито кримінальне провадження стосовно заяви викривача за ст. 366-1 Кримінального кодексу України (декларування недостовірної інформації).

Через це близька особа викривача, яка працює на посаді директори школи, отримала такий вид дисциплінарного стягнення, як догану. Тому у листопаді 2021 року близька особа викривача звернулася за захистом до НАЗК та до суду. НАЗК було залучено третьою особою на стороні позивача у справі про визнання догани незаконною та, відповідно, її скасування, а також стягнення моральної шкоди.

Районний суд Черкаської області у своєму рішенні постановив, що був зв’язок між доганою близькій особі викривача корупції та повідомленням викривача в грудні 2019 року. Суд визнав незаконним та скасував розпорядження про застосування дисциплінарного стягнення до близької особи викривача. Окрім того, порушника зобов’язали компенсувати моральну шкоду.

В НАЗК наголошують, що у своєму рішенні суд послався на постанову Верховного Суду № 815/2074/18, яка вперше в судовій практиці зазначає, що разом зі статусом викривача особа отримує певний імунітет. У постанові також наголошується на необхідності доводити зв’язок між викриванням та тиском на викривача.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA