Суд відмовив у позові українцю, який просив повернути дітей з-за кордону — PRAVO.UA Суд відмовив у позові українцю, який просив повернути дітей з-за кордону — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Суд відмовив у позові українцю, який просив повернути дітей з-за кордону

Суд відмовив у позові українцю, який просив повернути дітей з-за кордону

  • 07.08.2023 15:00

Хмельницький апеляційний суд залишив в силі рішення районного суду про відмову жителю Хмельниччини у визначенні місця проживання із ним дітей, які з матір’ю через масштабне вторгнення рф виїхали в іншу країну.

Про це інформує пресслужба Хмельницького апеляційного суду.

За обставинами справи

Батько трьох дітей звернувся позовом в якому просив визначити місце проживання сина та двох доньок з батьком. Вказував, що дружина із їх спільними дітьми виїхала в Польщу, де вони перебувають досі.

В обґрунтування позову чоловік вказував що мати не створила належних умов для проживання дітей, не приділяє їм достатньої уваги та чинить йому перешкоди у спілкуванні з ними й вихованні. Також посилався на те, що він може утримувати дітей, а там де він проживає не проводяться активні бойові дії. З огляду на це вважав про наявність всіх умов для повернення сім’ї з-за кордону.

Позиція судів

Городоцький районний суд Хмельницької області відмовив у задоволенні позову через недоведеність позовних вимог.

Із висновком районного суду погодився Хмельницький апеляційний суд, який взяв до уваги інформацію органу опіки та піклування Городоцької міської ради та центру соціальної опіки міста в Польщі, де проживають жінка з дітьми, про те, що вона належним чином виконує свої батьківські обов’язки, намагається забезпечити дітям найкращі умови проживання, організовує дозвілля, контактує з сімейним лікарем, діти ходять до школи та дитячого садка.

«З огляду на те, що малолітні діти сторін доглянуті, мають хороші умови для проживання і відвідують освітні заклади у Республіці Польща, покращився їх емоційний стан, колегія суддів вважає, що при вирішенні спору суд першої інстанції врахував якнайкращі інтереси дітей, дотримався балансу між інтересами дітей і правами батьків на виховання дітей», – констатував апеляційний суд.

Також суд звернув увагу, що позивач не позбавлений можливості забезпечувати дітей матеріально, брати участь у їх вихованні, спілкуванні з ними. Якщо ж йому чинитимуть перешкоди у цьому, він може вирішити спір у встановленому законом порядку.

Читайте також: КГС ВС висловився
щодо процесуального правонаступництва у
корпоративному спорі

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA