Суд стягнув з рф 4 млн грн моральної шкоди на користь ВПО з Донецька — PRAVO.UA Суд стягнув з рф 4 млн грн моральної шкоди на користь ВПО з Донецька — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Суд стягнув з рф 4 млн грн моральної шкоди на користь ВПО з Донецька

Суд стягнув з рф 4 млн грн моральної шкоди на користь ВПО з Донецька

  • 18.08.2023 15:28

Тернопільський апеляційний суд частково задовільнив апеляційну скаргу колишньої жительки Донецька, яка була змушена неодноразово змінювати місце проживання зі своїми малолітніми дітьми після окупації рф територій України.

Зокрема, суд збільшив розмір моральної шкоди, яку стягнув на користь позивачки, що також позивалася в інтересах своїх неповнолітніх дітей.

Про це повідомляє Тернопільський апеляційний суд.

За обставинами справи

Колишня жителька міста Донецька подала позов до рф в особі її посольства в Україні, в якому просила суд встановити факт, що внаслідок збройної агресії рф проти України вона з дітьми змушена була виїхати з Донецька, та зобов’язати рф компенсувати заподіяну моральну шкоду в загальному розмірі 5 млн 528 тис. 600 грн.

Починаючи з лютого 2014 року, після часткової окупації Донецької області, їй із синами довелося неодноразово переселятися в іншу місцевість. Спочатку до Кременчука, потім в Маріуполь, а згодом в Київ. Згодом, після повномасштабного вторгнення рф на територію України, вони вкотре змушені були покинути місце проживання та переїхати до Тернополя, де проживають як внутрішньо переміщені особи.

Позивачка зазначала, що внаслідок постійних переїздів вони втратили єдине житло в Донецьку, позбавлені вільного спілкування з рідними та друзями, а також втратили налагоджений побут і місце праці.

Рішення судів

Тернопільський міськрайонний суду Тернопільської області частково задовільнив позов. Суд встановив факти, що мали юридичне значення, та стягнув із рф компенсацію за заподіяну моральну шкоду: на користь позивачки 600 тис. 996 грн, в інтересах старшого сина 400 тис. 664 грн і 200 тис. 332 грн – молодшого сина.

Тернопільський апеляційний суд частково скасував рішення місцевого суду та збільшив розмір компенсації моральної шкоди з рф. Зокрема, на користь позивачки – 2 млн грн та за заподіяну моральну шкоду, малолітнім синам – по 1 млн грн на кожного.

Апеляційний суд зауважив, що місцевий суд не врахував характеру страждань позивачки та її малолітніх дітей, обсягу заподіяної їм шкоди та обставин, за яких така шкода була заподіяна, зокрема, що позивачці з двома малолітніми дітьми під час бойових дій довелось двічі вимушено переселятись.

Також читайте: РСУ зобов’язала Полтавський районний суд Полтавської області
та Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська
в найкоротший строк зареєструвати та розглянути справи,
територіальна підсудність яких була змінена

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA