Суд ревіктимізує жертву зґвалтування, оцінюючи її поведінку, - ЄСПЛ визнав порушення права на приватне життя — PRAVO.UA Суд ревіктимізує жертву зґвалтування, оцінюючи її поведінку, - ЄСПЛ визнав порушення права на приватне життя — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Суд ревіктимізує жертву зґвалтування, оцінюючи її поведінку, – ЄСПЛ визнав порушення права на приватне життя

Суд ревіктимізує жертву зґвалтування, оцінюючи її поведінку, – ЄСПЛ визнав порушення права на приватне життя

  • 07.07.2021 15:01

Європейський суд з прав людини констатував порушення права на повагу до приватного життя при розгляді справи про групове зґвалтування.

Рішенням у справі «J.L. v. Italy»  заявниці було присуджено 12 тис. євро моральної шкоди, оскільки апеляційний суд ревіктимізував жертву, допустивши недоречні та сексистські формулювання.

Зокрема, не мали значення для справи міркування суду і його оцінка «демонстрації» червоної білизни заявниці, коментарі  щодо її бісексуальності, випадкових сексуальних стосунків, «амбівалентного ставлення до сексу». Крім того, подання скарги апеляційний суд оцінив як бажання не визнавати «момент нестійкості та слабкості, що заслуговувало на критику».

ЄСПЛ констатував порушення статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод  (право на повагу до приватного життя), оскільки національна влада не захистила заявницю від вторинної віктимізації протягом усього провадження, в якому формулювання рішення відіграло дуже важливу роль, особливо з огляду на його публічний характер.

Апеляційний суд використав мову та аргументи, які передають упередження італійського суспільства щодо ролі жінок і, ймовірно, це буде перешкодою для забезпечення ефективного захисту прав жертв гендерного насильства, незважаючи на гарантований законодавством захист.

ЄСПЛ переконаний, що кримінальне провадження та санкції відіграють вирішальну роль у процесі інституційного реагування на гендерне насильство та боротьби з гендерною нерівністю.

Саме тому суд має уникати відтворення сексистських стереотипів прийняття рішень, призупиняючи гендерне насильство та піддаючи жінок вторинній віктимізації. Заяви про провину та осудливі коментарі нівелюють довіру до жертв у системі правосуддя.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA