Суд призначив 150 годин громадських робіт чоловіку за психологічне насильство щодо колишньої дружини — PRAVO.UA Суд призначив 150 годин громадських робіт чоловіку за психологічне насильство щодо колишньої дружини — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Суд призначив 150 годин громадських робіт чоловіку за психологічне насильство щодо колишньої дружини

Суд призначив 150 годин громадських робіт чоловіку за психологічне насильство щодо колишньої дружини

  • 13.04.2021 12:15

Полонський районний суд визнав винним чоловіка в умисному систематичному вчиненні психологічного насильства щодо колишньої дружини, що призвело до психологічних страждань та погіршення якості життя потерпілої особи (стаття 126-1 КК України).

Про це повідомляє пресслужба Хмельницького апеляційного суду.

Відповідно до вироку від травня 2020 року працівники поліції задокументували щодо обвинуваченого чотири факти вчинення психологічного домашнього насильства: 51-річний чоловік нецензурно лаявся і погрожував фізичною розправою своїй колишній дружині, з якою співмешкає.

Полонський районний суд ухвалив три постанови, визнавши чоловіка винним у вчиненні домашнього насильства, та двічі оштрафував (востаннє – постановою від 1.12.2020 на 680 грн).

Проте вже в січні чоловік вчинив відносно колишньої дружини домашнє насильство у формі психологічного страждання, а саме:

  • ображав її нецензурними словами;
  • залякував, принижував, виявляв агресію;
  • погрожував застосуванням фізичного насильства, внаслідок чого у жінки сформувався найвищий рівень емоційної вразливості, а як наслідок – нездатність захистити себе від болісних переживань та емоційне вигорання.

Суд встановив, що чоловік обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ст.126-1 КК України, затвердив угоду про примирення та призначив чоловікові покарання – 150 год. громадських робіт.

Актуальну судову практику з питань домашнього насильства проаналізувала Марина Ясинська в дайджесті “Как доказать домашнее насилие в суде“.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA