600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Суд оголосив у розшук ексголову КСУ ще в одному кримінальному провадженні

Суд оголосив у розшук ексголову КСУ ще в одному кримінальному провадженні

  • 23.08.2022 13:50
Олександр Тупицький (фото - ccu.gov.ua)

Колишнього Голову Конституційного Суду України Олександра Тупицького оголошено в розшук ще в одному кримінальному провадженні. Ексголові також обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Таке рішення прийняв Голосіївський районний суд м Києва.

Це дасть змогу правоохоронним органам України клопотати перед судом про екстрадицію обвинуваченого в Україну, повідомляють у Державному бюро розслідувань.

Олександр Тупицький обвинувачується у:

  • підбурюванні до несанкціонованого втручання в роботу автоматизованої системи «Клієнт Казначейства – Казначейство»;
  • пособництві такому втручанню з боку головного бухгалтера КСУ.

5 листопада 2021 року працівники ДБР за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт у цій справі.

Що передувало

29 липня 2022 року в іншій справі Подільський районний суд м. Києва вже обрав відносно колишнього Голови КСУ запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у справі та звернув у дохід держави суму застави, внесеної за обвинуваченого.

У цьому кримінальному провадженні 27 травня 2022 року ексголову КСУ оголошено в міжнародний розшук. Підставою для цього стали матеріали ДБР про встановлення його місця перебування в Австрії.

У жовтні 2018 року в одному із кафе м. Києва експосадовець, який на той час обіймав посаду заступника Голови Конституційного Суду України, підкупив свідка у кримінальному провадженні. Свідок мав відмовитися від показань або дати «потрібні» покази на користь колишнього голови Вищого господарського суду України, який перебував у статусі підозрюваного, зазначають у ДБР.

Також, на думку обвинувачення, ексголова КСУ у 2018 та 2019 роках надавав неправдиві показання у справі протиправного заволодіння майновими активами Зуївського енергомеханічного заводу, що розташований у м. Зугресі Донецької області.

Також читайте: ВАКС ув’язнив на сім років суддю-хабарника з Полтави

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA