Суд дозволив не повертати майже 100 тис. грн боргу, бо банк не довів отримання клієнтом кредиту — PRAVO.UA Суд дозволив не повертати майже 100 тис. грн боргу, бо банк не довів отримання клієнтом кредиту — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Суд дозволив не повертати майже 100 тис. грн боргу, бо банк не довів отримання клієнтом кредиту

Суд дозволив не повертати майже 100 тис. грн боргу, бо банк не довів отримання клієнтом кредиту

  • 02.08.2021 13:15

Богунський районний суд м. Житомира відмовив у позові банку, який просив стягнути заборгованість з клієнта за кредитом у розмірі:

  • 53 423,72 грн – тіло кредиту,
  • 40 492,22 грн – пеня та комісія.

Клієнт звернувся до АТ «Універсал Банк» з метою отримання банківських послуг та підписав анкету-заяву до договору про надання банківських послуг. Положеннями анкети-заяви визначено, що анкета-заява разом з умовами, тарифами, таблицею обчислення вартості кредиту та паспортом споживчого кредиту складає договір про надання банківських послуг.

Клієнт отримав кредит в розмірі 20 000 грн у вигляді встановленого кредитного ліміту на поточний рахунок, спеціальним платіжним засобом якого є платіжна картка monobank.

Посилаючись на те, що відповідач не виконує взяті на себе зобов’язання за кредитом, позивач – АТ «Універсал Банк» – просив стягнути з нього заборгованість.

У своєму рішенні у справі № 295/2729/21 суд сказав, що позивач до позовної заяви не надав жодних доказів, які підтверджують отримання кредитних коштів в розмірі, зазначеному в позовній заяві.

Зокрема, не доведено:

  • збільшення кредитного ліміту з 20 000 до 53 423,72 грн (зазначене тіло кредиту);
  • отримання відповідачем кредитної картки з сумою кредитного ліміту, яку погодили сторони, що є істотною умовою даного виду договору.

Крім того, банк не надав копію картки позичальника та виписки з рахунків відповідача.

Суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача є необґрунтованими, оскільки позивачем не надано докази, які б беззаперечно свідчили про отримання відповідачем кредитних коштів та їх розмір, які б суд міг покласти в основу задоволення вимог позивача про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Читайте також дайджест Марини Ясинської щодо того, як врегульовані кредитні відносини в законодавстві, як складається судова практика визнання договорів онлайн-кредитування і як її може змінити Верховний Суд: Кредиты в смартфоне.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA