600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Блог » Створено механізм швидкого заповнення посад державної служби: блог Тараса Лукаша

Створено механізм швидкого заповнення посад державної служби: блог Тараса Лукаша

  • 20.05.2022 17:20

Набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану» № 2259- IX, який містить положення, що створюють можливість для призначення на посади в органах державної влади та місцевого самоврядування осіб без конкурсного відбору, зокрема без подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та без сертифіката про підтвердження рівня володіння державною мовою.

Здійснення правосуддя належить до сектору критичної інфраструктури, що вимагає сталої роботи судів та установ системи правосуддя в умовах воєнного стану. Безумовно, забезпечення такої роботи залежить як від суддів, так і від працівників апарату.

Новації закону без перебільшення є довгоочікуваними і для судової системи.

Тому відповідні новації закону без перебільшення є довгоочікуваними і для судової системи. Від початку збройної агресії рф територію України залишили понад 5 млн громадян України. І це без врахування  внутрішньої міграції в межах країни. Серед цих осіб чимала кількість державних службовців та працівників судової системи.

Слід визнати, що прийняття вказаного закону створює механізм максимально швидкого заповнення посад державної служби. Це вкрай важливо для судової системи зараз. Водночас не менш важливим для функціонування системи в цей складний період є питання забезпечення її базових потреб на рівні функціональної необхідності. Насамперед йдеться про збереження її кадрового складу.

Закон також містить норму, яка дає можливість бути прийнятими на посади державної служби без проведення конкурсу:

  • особам, звільненим із посад державної служби у період дії воєнного стану,
  • протягом одного року після припинення чи скасування воєнного стану,
  • на рівнозначні посади державної служби.

Вказаною нормою законодавець підкреслив, що людина, її життя і здоров’я є найвищою соціальною цінністю.

Тому жінки, які вимушено залишили територію України задля забезпечення власної безпеки та безпеки своїх дітей, що фактично і є найціннішим скарбом та генофондом української нації, матимуть можливість повернутися на державну службу після припинення воєнного стану.

Важливою є праця кожної особи, хоч би де вона перебуває, збереження максимальної внутрішньої рівноваги та професійне виконання своїх службових обов’язків тими, хто залишається на території України!

 

Автор: Тарас Лукаш, начальник ТУ ДСА України в Одеській області

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

ЮП 600х90
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA