600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Створення спецтрибуналу для керівництва росії - Європарламент ухвалив резолюцію

Створення спецтрибуналу для керівництва росії – Європарламент ухвалив резолюцію

  • 19.01.2023 14:26

Європарламент ухвалив резолюцію щодо створення спецтрибуналу для вищого керівництва росії (політичного і військового) для переслідування злочину агресії проти України. Про це повідомляє Deutsche Welle. За резолюцію віддано 472 голоси,  проти – 19, утрималися – 33.

Зазначається, що спеціальний трибунал – за аналогією з Нюрнберзьким процесом після Другої світової війни, де судили нацистських лідерів, – має створюватися в тісній співпраці з Україною та міжнародною спільнотою, бажано через ООН.

Deutsche Welle пише:

 «Головне завдання – знайти для цього загальний юридично обґрунтований шлях, а головна умова – суд повинен мати юрисдикцію для переслідування владіміра путіна, політичного та військового керівництва рф, а також олександра лукашенка та керівництва білорусі як держави, з території та за підтримки якої росія веде війну проти України».

Пояснюється, що за злочини агресії несе відповідальність вище керівництво країни, але на нього поширюється міжнародний імунітет від іноземної кримінальної юрисдикції. Це означає, що з такого трибуналу необхідно зняти імунітет. Для цього і потрібна потужна підтримка світової спільноти, оскільки Рада безпеки ООН паралізована в будь-якому питанні, яке стосується війни в Україні, адже росія є її постійним членом.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA