прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Створення спеціального трибуналу з розгляду справи про злочин російської агресії проти України — заява СКУЮ

Створення спеціального трибуналу з розгляду справи про злочин російської агресії проти України — заява СКУЮ

  • 25.10.2022 11:10

Світовий конгрес українських юристів (СКУЮ) заявляє про повну підтримку ініціативи України щодо створення коаліцією держав спеціального трибуналу з розгляду справи про злочин російської агресії проти України, а також закликає правників українського походження в усьому світі зробити все можливе у країнах їх перебування для реалізації принципу невідворотності покарання відносно злочинців країни-агресора — спонукання урядів цих країн до створення міжнародного спеціального трибуналу, визнання рф країною — спонсором тероризму, визнання здійснення рф геноциду проти українського народу, надання Україні необхідного озброєння для захисту свого суверенітету відповідно до принципів і норм міжнародного права.

Про це йдеться у заяві щодо реалізації принципу невідворотності покарання та створення спеціального Трибуналу для покарання керівництва російської федерації за злочин агресії проти України.

«На жаль, наявні міжнародно-правові механізми не дозволяють покарати кремлівську верхівку з тих чи інших причин як політичного, так і процедурно-процесуального характеру. Як постійний член Радбезу ООН, росія блокує будь-яку активність Об’єднаних націй, яка не відповідає її політичним інтересам. Тут слід наголосити, що згідно з вимог належної правової процедури, при голосуванні на засіданні РБ ООН не має зараховуватися голос країни, щодо якої розглядається питання про порушення вимог Статуту ООН. Розгляд злочину агресії в МКС є проблематичним з огляду на відсутність ратифікації Римського статуту і поправок до нього з боку російської федерації та України. Юрисдикція ЄСПЛ не розповсюджується на цей різновид злочину», — констатують в СКУЮ.

«Світовий конгрес українських юристів заявляє про повну підтримку ініціативи України щодо створення коаліцією держав спеціального трибуналу з розгляду справи про злочин російської агресії проти України, а також про приєднання до тексту «Заклику до створення спеціального трибуналу для покарання злочину агресії проти України» та проєкту відповідної Декларації від 4 березня 2022 року, що була підготовлена українсько-британською робочою групою і підписана провідними світовими та українськими юристами-міжнародниками, колишніми суддями міжнародних судових установ. Ми вважаємо, що подібно до Лондонської декларації 1942 року, яка заклала основу для Нюрнберзького трибуналу і засудження нацизму, вищенаведені документи є юридично обґрунтованими, своєчасними і сприятимуть створенню спеціального трибуналу для покарання злочину агресії проти України», — сказано в заяві.

Світовий конгрес українських юристів також звертає увагу, що на цьому етапі суттєвими допоміжними факторами реалізації принципу невідворотності покарання є визнання рф країною — спонсором тероризму, а також визнання здійснення рф геноциду проти українського народу. Крім того, звертається увага, що реалізація принципу невідворотності покарання є не можливою без перемоги Збройних сил України над агресором, повне звільнення тимчасово окупованих територій і встановлення суверенітету України в її міжнародно визнаних кордонах. «Отже надання Україні в більшій кількості сучасного як оборонного, так і наступального озброєння, створення «повітряного щиту» над її територією є сьогодні нагальною необхідністю», — наголошують правники.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA