Строки позовної давності скоро підвищать - Руслан Стефанчук — PRAVO.UA Строки позовної давності скоро підвищать - Руслан Стефанчук — PRAVO.UA
600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Строки позовної давності скоро підвищать – Руслан Стефанчук

Строки позовної давності скоро підвищать – Руслан Стефанчук

  • 26.01.2021 14:01

Депутати планують виправити помилки, зроблені в Цивільному кодексі. Про це заявив перший віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук в інтерв’ю «Юридической практике».

Зокрема, мова йде про викривлення ЦК за рахунок скасування спеціальної позовної давності в 5 і 10 років щодо визнання правочинів недійсними або застосування наслідків нікчемних правочинів.

“Це була важлива застережна норма, яка закладалась розробниками нинішнього Цивільного кодексу, щоб цивільні правовідносини не завершувалися впродовж каденції однієї політичної влади. Не повинно бути так, щоб хтось, користуючись владою, набув, а фактично вкрав якесь майно, а висунути до нього претензії, коли він втратив політичну підтримку, не було правової можливості лишень через сплив позовної давності”, – вважає пан Стефанчук.

Він додав, що деякі лобісти пропагують безпідставність підвищених строків позовної давності. Водночас перевірка правомірності від початку легальних дій не має лякати.

“Є чимало інших подібних поправок, проти яких варто виступити цивілістам”, – заявив депутат.

Крім того, пан Стефанчук пояснив, що перші дві книги ЦК перепишуть до кінця року.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA