Стабільність законодавства дала змогу створити ефективну адвокатуру в Україні – Лідія Ізовітова — PRAVO.UA Стабільність законодавства дала змогу створити ефективну адвокатуру в Україні – Лідія Ізовітова — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Стабільність законодавства дала змогу створити ефективну адвокатуру в Україні – Лідія Ізовітова

Стабільність законодавства дала змогу створити ефективну адвокатуру в Україні – Лідія Ізовітова

  • 25.11.2021 14:37

Як Україні вдалося створити ефективну адвокатуру? Закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» 2012 року змінив стару концепцію на нову: делеговані державою повноваження змінилися на самоврядні. На цій принциповій відмінності зосередилася голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час конференції «ЄС та Східне партнерство», що відбулась у Гаазі 23 листопада.

Доповідь Лідії Ізовітової відкривала дискусійну панель «ЄС та верховенство права в країнах Східного партнерства: приклад України».

У заході також взяли участь заступник голови НААУ Валентин Гвоздій та голова комітету з міжнародних зв’язків НААУ Іван Гречківський, європейські експерти із судової реформи, дипломати.

Пані Ізовітова розповіла, що профільним законом встановлено єдині правила гри для адвокатів щодо:

  • доступу до адвокатської професії,
  • дисциплінарної відповідальності адвокатів,
  • ведення Єдиного реєстру адвокатів України тощо.

Крім профільного закону, правила для адвокатури встановлюють самі адвокати. Це і етика, і вимоги до рівня кваліфікації, і роз’яснення закону.

Самоврядність професії гарантує адвокатам незалежність

«Нова система представництва й управління передбачає, що в ній беруть участь тільки адвокати. Адвокати самі встановлюють правила функціонування свого інституту й при цьому мають гарантії та захист від втручань із боку державних органів», – підкреслила Лідія Ізовітова.

Голова НААУ, РАУ додала, що практичне втілення ідеї ПАРЄ було повністю на плечах самих адвокатів. Була створена система з нуля, виконано не тільки вимоги закону, а й міжнародні зобов’язання України.

«Ми докладали всіх зусиль для розбудови цього інституту, адже розуміли, що самоврядність професії, запроваджена на основі найкращих європейських практик, гарантує адвокатам незалежність і високий рівень професійних стандартів», – зазначила Лідія Ізовітова.

Лідія Ізовітова наголосила, що адвокатура наразі – найбільш стабільний інститут у системі правосуддя в Україні. Впродовж 9 років адвокати працюють на основі однієї редакції профільного закону. Час дав можливість закону досягнути закладених у нього стратегічних цілей:

  • Розбудувати самоврядну, незалежну від держави професійну організацію адвокатури з єдиним обов’язковим членством.
  • Гарантувати безперешкодне провадження адвокатської діяльності на принципах верховенства права, законності, незалежності, конфіденційності та уникнення конфлікту інтересів.
  • Встановити перелік професійних прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, які дають змогу захисникам працювати безпечно, професійно й ефективно.

«Той факт, що цей закон з 2021 року не зазнав принципових змін, хоча кілька років тому був серйозний ризик отримати політично вмотивовану кон’юнктурну нову редакцію, доводить важливе правило: стабільність законодавства є вирішальним фактором для розбудови ефективних інституцій», – зауважила Лідія Ізовітова.

Читайте також: НААУ об’єднує 61 802 адвокати.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA