прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » США запровадили санкції проти Портнова і Тупицького

США запровадили санкції проти Портнова і Тупицького

  • 10.12.2021 11:59

Вчора у Вашингтоні в Міжнародний день боротьби з корупцією було запроваджено санкції проти Портнова і Тупицького.

Офіс контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США повідомив, що вніс Андрія Портнова до санкційного списку EO 13818 за використання свого впливу для отримання доступу та рішень у судах України та за підрив реформ. Андрій Портнов, колишній очільник адміністрації Президента Януковича. А держсекретар США Блінкен назвав у санкційному списку й спірного Голову Конституційного Суду України Олександра Тупицького.

Держдепартамент США запровадив санкції проти Олександра Тупицького за значні корупційні дії, зокрема за отримання хабаря під час служби в українській судовій системі. Його дружина Ольга Тупицька також потрапила під санкції.

Згідно із повідомленням, оприлюдненим на сайті Мінфіну США, Андрій Портнов відзначився таким:

“Станом на 2019 рік Портнов вживав заходів для контролю над українським правосуддям, впливу на пов’язане з ним законодавство, прагнув помістити лояльних чиновників на вищі судові посади та купувати судові рішення”.

Американське відомство нагадує, що Портнов був відомий як людина, яка могла “вирішувати” питання в судах, нівелюючи прогрес у судовій реформі.

А до середини 2019 року завдяки його діяльності разом із іншим українським “високопосадовцем” призвела до

“формування найвищих інституцій у сфері правосуддя та впливу на Конституційний Суд України”.

Крім того, вважають у Мінфіні США, Андрій Портнов був причетний і до спроби впливу на Генеральну прокуратуру.

Щодо санкцій

До самого Андрія Портнова, а також до його фонду будуть застосовані санкції відповідно до так званого “Акта Магнітського” – закону E.O. 13818 (Executive Order 13818-Blocking the Property of Persons Involved in Serious Human Rights Abuse or Corruption, “Про блокування активів, що належать особам, причетним до порушення прав людини та корупції”).

“Портнов визначений відповідно до EO 13818 як іноземна особа, яка є чинною чи колишньою державною посадовою особою або особою, яка діє від імені такої посадової особи, що несе відповідальність, чи як співучасник, або той, хто прямо чи опосередковано брав участь у корупції, включаючи привласнення державних активів, експропріацію приватних активів з метою особистої вигоди, корупцію, пов’язану з державними контрактами або видобутком природних ресурсів, хабарництво”, –  зазначено на сайті Міністерства фінансів США.

Це передбачає:

  • заборону на в’їзд до США у вигляді відмови в наданні візи;
  • блокування всіх фінансових активів особи в банках США включно з тими, де підсанкційні особи мають 50 чи більше відсотків.

Читайте також: Велика Палата переглядає незаконність скасування призначення О. Тупицького суддею КСУ.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA