600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » США підтримали створення «гібридного» трибуналу для розслідування злочину агресії росії проти України

США підтримали створення «гібридного» трибуналу для розслідування злочину агресії росії проти України

  • 28.03.2023 16:52

Державний департамент США підтримав створення спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії росії проти України. Про це, як повідомляє «Голос Америки», заявила посол з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак під час виступу на конференції в Католицькому університеті Америки у Вашингтоні, присвяченій сучасним викликам Нюрнберзьким принципам.

За її словами, розглядалось багато різних моделей, але найбільш ефективним способом забезпечення відповідальності за злочини агресії визнано створення «інтернаціоналізованого» суду в рамках судової системи України.

Такі зусилля включатимуть «предметну юрисдикцію стосовно міжнародних злочинів, залучення міжнародного персоналу, можливо, шляхом інтеграції професіоналів, суддів, прокурорів, розслідувачів, адвокатів чи через надання експертної допомоги за запитом України».

У Держдепі наголошують, що це також може включати міжнародні елементи в тому, як саме суд підтримуватиме Україну та де буде розташований. «Наприклад, потенційно це може бути десь у Європі, принаймні під час війни, це надалі зміцнить європейську орієнтацію України, міжнародну легітимність такої інституції та матиме важливе значення для неї, а також сприятиме наданню допомоги сильними державами, які віддані розслідуванню злочину агресії», — наголосила Бет Ван Скаак.

Представниця Держдепу додала, що такий суд міг би сприяти ширшій міжнародній підтримці, а також не потребуватиме резолюції Генеральної асамблеї про створення нової незалежної міжнародної інституції, для становлення якої потрібні час та ресурси.

Водночас Бет Ван Скаак повідомила, що наразі не вдалось досягнути остаточного консенсусу щодо саме такої гібридної моделі міжнародного трибуналу для розслідування злочину агресії росії. Зокрема, влада віддає перевагу більше відокремленій міжнародній інституції (яку може створити Генасамблея ООН. — Ред.), але є побоювання, що, можливо, не вийде зібрати необхідні голоси в Генасамблеї для створення такої інституції.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA