прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Справи про заборону політичних партій будуть розглядатися судом у скорочені строки

Справи про заборону політичних партій будуть розглядатися судом у скорочені строки

  • 02.04.2022 18:35

Верховна Рада України прийняла за основу проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони (розпуску, примусової ліквідації) політичних партій (реєстр. № 7172-1).

Цим законопроєктом пропонується розширити перелік підстав для заборони (примусового розпуску, ліквідації) політичних партій, діяльність яких має характер колабораціонізму і спрямована на повалення в Україні державного ладу, знищення і підміну національної ідентичності її громадян.

Нові обмеження

Закон України «Про політичні партії» пропонується доповнити нормами, відповідно до яких діяльність політичних партій забороняється, якщо їх програмні цілі або дії спрямовані на:

  • виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії проти України, у тому числі шляхом представлення збройної агресії рф проти України як внутрішнього конфлікту, громадянського конфлікту, громадянської війни, заперечення тимчасової окупації частини території України;
  • глорифікацію, виправдання дій і бездіяльності осіб, які здійснювали або здійснюють збройну агресію проти України, представників збройних формувань рф, інших незаконних збройних формувань, банд, груп найманців, створених, та/або підпорядкованих, та/або керованих, та/або фінансованих рф, а також представників окупаційної адміністрації рф, яку становлять її державні органи та інші структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних рф самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України, зокрема шляхом їх визначення як «повстанці», «ополченці», «ввічливі люди».

Також пропонується встановити заборону політичній партії на співпрацю, спрямовану проти незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, з політичними партіями, громадськими організаціями, які мають стосунок до держави, що визнана Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом, та внесені до Переліку політичних партій та громадських організацій – нерезидентів України, які створюють загрозу національній безпеці.

Процесуальні новації

Кодекс адміністративного судочинства України пропонується доповнити новою статтею 289-3, врегулювавши особливості провадження у справах за адміністративними позовами про заборону політичної партії.

Зокрема, пропонується визначити, що справи про заборону політичних партій будуть розглядатися як термінові у скорочені строки.

За загальним правилом, справи про заборону політичних партій будуть розглядатися як судом першої інстанції апеляційним адміністративним судом в апеляційному окрузі, що включає місто Київ (це Шостий апеляційний адміністративний суд). Але на час дії воєнного стану ці справи будуть підсудні як суду першої інстанції апеляційному адміністративному суду в апеляційному окрузі, що включає місто Львів (це Восьмий апеляційний адміністративний суд). Водночас судом апеляційної та останньої інстанції буде Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду.

 

Також читайте: В Україні призупинено діяльність 11 політичних партій

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA