Справи про домашнє насильство розглядатимуть без кривдників - Рада змінила КпАП — PRAVO.UA Справи про домашнє насильство розглядатимуть без кривдників - Рада змінила КпАП — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Справи про домашнє насильство розглядатимуть без кривдників – Рада змінила КпАП

Справи про домашнє насильство розглядатимуть без кривдників – Рада змінила КпАП

  • 01.07.2021 12:38

На засіданні 1 липня Верховна Рада прийняла закон щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі (проєкт № 3908-1).

Проте, незважаючи на назву й ухвалену в першому читанні редакцію, яка передбачала, що кривдники платитимуть своїм жертвам, відповідальність фактично не посилено.

У новій редакції (яка відрізняється від чинної розширенням строку можливого арешту до 10 діб) викладено статтю 173-2 КпАП.

Так, штраф від 170 до 340 грн або від 30 до 40 годин громадських робіт або арешт до 10 діб загрожуватиме за:

  • вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могло бути чи було заподіяно шкоду фізичному або психічному здоров’ю потерпілого;
  • невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої його винесено;
  • неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі винесення такого припису.

Повторні протягом року порушення каратимуться:

  • штрафом від 340 до 680 грн;
  • 40-60 годинами громадських робіт;
  • адміністративним арештом до 15 діб.

Норму про суспільно корисні роботи, плату за виконання яких кривдник надсилатиме жертві, виключено у схваленій редакції.

Проте залишилась норма про необов’язковість присутності кривдника під час розгляду справ про домашнє насильство.

Також передбачено, що в разі притягнення військовослужбовців, поліцейських, працівників ДБР та інших силовиків до відповідальності за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі скерування особи, яка вчинила таке насильство, на проходження програми для осіб, які вчинили домашнє насильство чи насильство за ознакою статі, здійснюється на загальних підставах.

Також читайте, як довести домашнє насильство в суді.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA