600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Справи Майдану: в ОГП розповіли про результати роботи за 2022 рік

Справи Майдану: в ОГП розповіли про результати роботи за 2022 рік

  • 20.02.2023 11:04

В Офісі Генерального прокурора оприлюднили результати роботи у справах Майдану протягом 2022 року.

Зокрема, минулого року за процесуального керівництва прокурорів профільного департаменту Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру 27 особам, з яких на час вчинення інкримінованих їм злочинів 2 високопосадовці, 17 правоохоронців, серед яких 2 прокурора та 1 слідчий, 1 суддя, 7 цивільних осіб.

В Офісі Генпрокурора уточнили, що серед них колишній заступник міністра внутрішніх справ України, який, використовуючи своє службове становище, сприяв наданню працівникам органів внутрішніх справ не дозволених для використання в Україні спеціальних засобів російського виробництва та своїми діями забезпечив усунення перешкод для їх застосування, що призвело до тяжких наслідків.

«У 2022 році за активної процесуальної позиції прокурорів у справах Майдану отримано дозволи суду на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia) стосовно 26 підозрюваних: 2 високопосадовці – колишні Президент України та заступник секретаря РНБО України, 14 правоохоронців, з яких 1 прокурор, а також 10 цивільних осіб», — наголосили в ОГП.

Зокрема, такий дозвіл отримано стосовно колишнього начальника управління ДАІ ГУ МВС України в м. Києві, який організував складання підпорядкованими інспекторами ДАІ завідомо неправдивих офіційних документів про нібито невиконання вимоги про зупинку особами, у тому числі активістами громадського руху «Автомайдан», які 29 грудня 2013 року здійснювали автопробіг в напрямку резиденції колишнього Президента України Межигір’я. На підставі цих документів суди безпідставно притягнули до адміністративної відповідальності як учасників автопробігу, так і власників транспортних засобів, які взагалі не брали у ньому участь.

Нині прокурори Офісу Генерального прокурора забезпечують підтримання публічного обвинувачення у 128 судових справах стосовно 254 осіб. Прокурорами профільного департаменту здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у 51 кримінальному провадженні.

Загалом же за весь період:
  • за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генпрокурора повідомлено про підозру 383 особам. До суду скеровано 165 обвинувальних актів стосовно 301 особи. Законної сили набрали обвинувальні вироки стосовно 29 осіб;
  • за процесуального керівництва прокурорів територіальних органів прокуратури повідомлено про підозру 135 особам. До суду скеровано 105 обвинувальних актів стосовно 118 осіб. Законної сили набрали обвинувальні вироки стосовно 26 осіб.

Таким чином, усього притягнуто до кримінальної відповідальності більш ніж 500 осіб. Засуджено понад 50.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA