Справу столичної судді, яка незаконно зняла арешт із коштів, скеровано до суду — PRAVO.UA Справу столичної судді, яка незаконно зняла арешт із коштів, скеровано до суду — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Справу столичної судді, яка незаконно зняла арешт із коштів, скеровано до суду

Справу столичної судді, яка незаконно зняла арешт із коштів, скеровано до суду

  • 23.08.2023 15:23

Суддю одного з районних судів м. Києва НАБУ і САП відправили на лаву підсудних. Її обвинувачують у зловживанні владою та внесенні до ухвали завідомо неправдивих відомостей. Кваліфікація: ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Слідством встановлено, що в листопаді 2020 року суддя ухвалила рішення про зняття арешту з 110,7 тис. євро та 9,3 тис. дол. США, посилаючись на нібито належність цих коштів не обвинуваченому у справі, а зовсім іншій особі. Насправді таке рішення було ухвалено завідомо незаконно. «По-перше, суддя в принципі не мала права розглядати це питання. По-друге, клопотання про зняття арешту не містило жодних відомостей про обвинуваченого, у якого були вилучені кошти, та будь-якого підтвердження належності цих коштів іншій особі», – зазначають в НАБУ.

Крім того, суддя розглянула це клопотання за відсутності заявника, його представника та прокурора, а також вказала в постановленій ухвалі завідомо неправдиві відомості про нібито подання представником заявника до суду заяви про розгляд клопотання без його участі.

30 березня 2023 року НАБУ і САП повідомили судді про підозру, а 17 травня 2023 року завершили розслідування.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA