Справу сенатора рф, який організовував проведення псевдореферендуму на ТОТ Херсонщини, скеровано до суду — PRAVO.UA Справу сенатора рф, який організовував проведення псевдореферендуму на ТОТ Херсонщини, скеровано до суду — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Справу сенатора рф, який організовував проведення псевдореферендуму на ТОТ Херсонщини, скеровано до суду

Справу сенатора рф, який організовував проведення псевдореферендуму на ТОТ Херсонщини, скеровано до суду

  • 27.11.2023 17:33

Офіс Генерального прокурора скерував обвинувальний акт стосовно сенатора ради федерацій федеральних зборів рф до суду. Як повідомили в Офісі Генпрокурора, обвинуваченому інкримінують вчинення умисних дій з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб, що призвело до тяжких наслідків, а також пособництво у веденні агресивної війни (ч. 3 ст. 110, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 437 Кримінального кодексу України).

Слідством встановлено, що обвинувачений спільно з іншими сенаторами рф проголосував за ратифікацію договорів про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу між російською федерацією і так званими днр і лнр. Ратифікація цих договорів надала можливість президенту рф та іншим особам виправдовувати широкомасштабне вторгнення рф на територію України як ніби вимушений захід із захисту населення «незалежних держав «днр» і «лнр».

При цьому посадовець розумів, що ратифікація «договорів» між рф і цими «суб’єктами» спрямована на порушення територіальної цілісності і недоторканості України. Також представник влади рф усвідомлював, що територія Донецької і Луганської областей нале жить до території України – незалежної і суверенної держави, а створення так званих днр і лнр як окремих держав і суб’єктів міжнародних правовідносин суперечить міжнародному праву.

Крім того, перебуваючи на тимчасово окупованій території Херсонської області, обвинувачений особисто організовував та контролював «виборчий процес» щодо виходу області зі складу України.

Після цього, щоб надати ознак законності результатам агресії, на порушення порядку, встановленого Конституцією України, він взяв участь у відкритому голосуванні щодо ратифікації договорів між рф і так званими л/днр, Запорізькою та Херсонською областями про прийняття та утворення у складі рф нових суб’єктів.

Досудове розслідування в кримінальному провадженні проводило Головне слідче управління СБУ. Оперативний супровід – Управління СБУ в Херсонській області.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA