Справу поплічника Медведчука скеровано до суду — PRAVO.UA Справу поплічника Медведчука скеровано до суду — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Справу поплічника Медведчука скеровано до суду

Справу поплічника Медведчука скеровано до суду

  • 04.03.2024 17:12

Київська міська прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно адвоката, колишнього політика, громадського діяча, телеведучого забороненого в Україні телеканалу. Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

За даними українських ЗМІ, йдеться про Максима Гольдарба – спільника Віктора Медведчука.

Обвинуваченому інкриміновано ведення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором, спрямованої на підтримку держави-агресора та на уникнення нею відповідальності за збройну агресію проти України (ч. 6 ст. 111-1), а також виготовленні та поширенні матеріалів, у яких міститься виправдовування збройної агресії рф проти України, розпочатої у 2014 році ( ч.ч. 2, 3 ст. 436-2 КК України).

Слідств встановило, що обвинувачений, займаючись політичною діяльністю, через соціальні мережі та російські медіаресурси вів інформаційну діяльність у співпраці з державою-агресором, спрямовану на її підтримку та уникнення нею відповідальності за збройну агресію проти України.

У своїх інтерв’ю він умисно та цілеспрямовано поширював російські наративи про те, що європейські союзники України насправді використовують українців для зведення рахунків із рф та мають наміри захопити та поділити між собою землі Заходу України. На власному ютуб-каналі фігурант також розміщує маніпулятивну, викривлену інформацію щодо подій та історичних фактів, які стосуються України, просуває тези російської пропаганди про спільну історію та героїв.

Згідно з висновками судових лінгвістичних експертиз зміст та контекст висловлювань обвинуваченого у відеороликах вказують на ведення ним інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором, спрямованої на підтримку держави-агресора та на уникнення нею відповідальності за збройну агресію проти України, а також містять виправдовування збройної агресії рф.

Наразі обвинувальний акт скеровано до суду.

Кримінальне провадження здійснювалось за процедурою спеціального досудового розслідування, оскільки після початку повномасштабного вторгнення фігурант виїхав за межі України.

Слідчі дії та оперативний супровід здійснювало ГУ СБ України у м. Києві та Київській області.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA