Справа “Україна та Нідерланди проти Росії”: ЄСПЛ заслухав позиції сторін щодо прийнятності — PRAVO.UA Справа “Україна та Нідерланди проти Росії”: ЄСПЛ заслухав позиції сторін щодо прийнятності — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Справа “Україна та Нідерланди проти Росії”: ЄСПЛ заслухав позиції сторін щодо прийнятності

Справа “Україна та Нідерланди проти Росії”: ЄСПЛ заслухав позиції сторін щодо прийнятності

  • 26.01.2022 17:48

У Страсбурзі Європейський суд з прав людини завершив слухання щодо прийнятності міждержавної справи “Україна та Нідерланди проти Росії”. Про це повідомляється на сайті Міністерства юстиції України.

Позиція уряду Російської Федерації

  • Серед іншого уряд РФ не визнає жодні із заявлених у міждержавних заявах скарги. Росія також заявляє, що не є стороною конфлікту в Україні.
  • Справа має бути відхилена як неприйнятна, оскільки заявлені у ній скарги не підпадають під юрисдикцію РФ.
  • Події, яких стосується справа «Україна та Нідерланди проти Росії», мають місце на території Донецької та Луганської областей, які перебувають поза суверенітетом РФ.
  • Міждержавна справа сфабрикована та не містить жодних надійних доказів. Натомість на підтримку заяв надано фальсифіковані докази.

Основні аргументи делегації України

  • Одразу після встановлення Росією ефективного контролю над Кримським півостровом, у квітні 2014 року розпочалася окупація східних областей України.
  • Агресія РФ – це довготривала і послідовна політика Російської Федерації, спрямована на те, щоб змусити Україну діяти на користь Росії та зіштовхнути її зі шляху до західних цінностей і європейського вибору.
  • Практика заохочення жителів окупованих територій отримувати паспорти Російської Федерації, як і у випадку з конфліктом у Північній Осетії, також спрямована на те, щоб дати Росії привід для вторгнення на територію іншої країни у випадку, коли такий привід знадобиться.
  • Уряд України вважає, що Суд повинен надіслати чіткий сигнал уряду РФ, що його маніпуляції не будуть прийнятними та що вона повинна відповідати за численні порушення прав людей, які перебували під юрисдикцією РФ.
  • Російська Федерація має екстратериторіальну юрисдикцію у розумінні статті 1 Конвенції найпізніше – з кінця квітня 2014 року.
  • Ефективний контроль над територією Донбасу РФ установила в квітні 2014 року (процес становлення такої території продемонстрований детально на наданих Україною картах).
  • На заперечення позиції РФ стосовно її непричетності до дій «сепаратистів» перехоплені розмови та заяви ватажків бойовиків доводять, що вони контролювалися Росією.
  • Одночасно з військовою присутністю та підтримкою РФ здійснювала контроль над ключовими політичними та економічними сферами діяльності так званих республік, що підтверджувалося керівниками цих об’єднань.
  • Окрім того, з 2019 року всі мешканці так званих Д/ЛНР можуть стати громадянами РФ, що є необхідним для отримання пенсій та соціальних виплат мешканцями цих республік.
  • Російська Федерація має нести відповідальність за систематичні та триваючі порушення прав людини на території Східної України, зокрема за збиття літака рейсу Малайзійських авіаліній MH17, а Європейський суд має компетенцію розглядати цю справу.

Позиція уряду Королівства Нідерландів

Уряд Королівства Нідерландів представляв свою позицію в частині їхніх скарг за заявою № 28525/20 щодо збиття пасажирського літака компанії Malaysia Airlines МН17.

  • Очікуване рішення ЄСПЛ у цій справі суттєво полегшить підтримання індивідуальних позовів громадян та компаній проти Російської Федерації як у самому Європейському суді, так і в інвестиційних арбітражах.
  • Таке рішення буде основою, на якій індивідуальні справи, справи в арбітражах рухатимуться далі, а заявники зможуть стягувати компенсації з Росії за порушені права.
  • Міжнародним судом буде встановлено факт окупації (ефективного контролю) частини території України з боку Росії, як це вже відбулося у справі «Україна проти Росії (щодо Криму)».

Нагадаємо, що основна мета української сторони – притягнути РФ до відповідальності за масові порушення прав людини на Сході нашої держави та зупинити ці порушення, наскільки це можливо.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA