Спеціальні доповідачі IX Legal Banking Forum розповіли про європейське регулювання ринку криптоактивів (MiCA) — PRAVO.UA Спеціальні доповідачі IX Legal Banking Forum розповіли про європейське регулювання ринку криптоактивів (MiCA) — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Спеціальні доповідачі IX Legal Banking Forum розповіли про європейське регулювання ринку криптоактивів (MiCA)

Спеціальні доповідачі IX Legal Banking Forum розповіли про європейське регулювання ринку криптоактивів (MiCA)

  • 07.06.2023 18:40

У межах IX Legal Banking Forum партнер МЮФ Dentons Наталія Селякова та професор фінансів Cambridge Judge Business School Андрій Кириленко зробили спеціальну доповідь «Європейське регулювання ринку криптоактивів (MiCA): адаптація українського законодавства до європейських стандартів».

Проєкт MiCA з’явився два роки тому, у квітні ц.р. Європейський парламент ухвалив остаточний погоджений текст, а у травні Рада затвердила пропозицію Європейського парламенту.

«Зважаючи на те що ці стандарти будуть реальністю в Україні, на них треба вже зараз орієнтуватися»,

– зауважила Наталія Селякова.

Та перш ніж говорити про юридичні формальності регулювання, Андрій Кириленко обмалював загальну картину того, як працюють криптоактиви і як влаштована ця екосистема.

«На цей ринок можна дивитися як на софт. Це взагалі такі лінії коду, тому ще це може існувати тільки як код»,

– пояснив Андрій Кириленко.

Експерт розповів про складові частини Crypto Technology Stack з огляду на те, що регулюється і що залишається поза регулюванням.

Так, на найнижчому, розрахунковому, рівні регулювання не відбувається. Вище над ним будується рівень токенів зі створенням різних структур, але, як зауважив Андрій Кириленко, MiCA звертатиме увагу не на це, а, зокрема, на валюти, наявні в ЄС.

На наступному, платіжному, рівні токенами можна розраховуватися в платіжній системі. Водночас експерт уточнив:

«Тут є певна активність, яка підпадає під те, що MiCA регулює, але не все. Більше це стосується централізованих платіжних протоколів».

На наступному рівні, який охоплює страхування, деривативи, криптобіріжі тощо, учасники ринків можуть частково ставати новим типом агентів, які регулюються, якщо вони є надавачами послуг.

Підсумовуючи вище наведене, Андрій Кириленко зазначив, що регулювання MiCA доволі вузьке і не торкається речей, пов’язаних із тим, як цей ринок розвиватиметься.

Як зауважила Наталія Селякова, регулювання MiCA зараз охоплює 500 сторінок, але очікується прийняття ще близько 30 нормативних актів, так званих технічних стандартів. Це великий масив регулювання, але не всіх елементів інфраструктури і екосистеми крипторинку воно торкається.

«Це важлива концептуальна річ, яка має бути відображена і в українському регулюванні. Інша річ, яка сьогодні обговорюється на європейських ринках, – це класифікація токенів»,

– зазначила експертка, висловивши при цьому сподівання, що українське законодавство буде узгоджено з європейським.

Наталія Селякова зупинилась на сфері застосування криптоактвів в ЄС, їх класифікації, типах.

Говорячи про основні вимоги до різних емітентів, вона також звернула увагу на відмінності в європейському та українському законодавстві.

Підбиваючи підсумок, Наталія Селякова зауважила:

«MiCA є одним з елементів регулювання і розвитку ринку ЄС у контексті цифрової економіки, цифрового фінансування. Тому дуже важливо, коли ми допрацьовуємо українське законодавство, мати на увазі, що є окремі норми, які не адресовані MiCA, але в яких є посилання на MiCA і які існують в інших нормативних актах на рівні ЄС».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA