прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Спеціальна процедура in absentia: огляд практики ККС ВС

Спеціальна процедура in absentia: огляд практики ККС ВС

  • 10.11.2022 14:43

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду опублікував огляд правових позицій щодо здійснення спеціальної процедури кримінального провадження (досудового розслідування та судового розгляду) за відсутності обвинуваченого (in absentia).

У матеріалі наведено актуальну практику ВС за період з 2018 року до серпня 2022 року.

Зокрема, огляд містить такі правові позиції ККС ВС:

  • додатковим заходом, що відповідає вимогам КПК України, є надсилання повідомлення про підозру та повісток підозрюваному, який перебуває на тимчасово окупованій території, за допомогою месенджера Viber на номер телефону, яким користувався підозрюваний, та підтвердження того, що він переглянув ці повідомлення;
  • пасивною участю захисника в кримінальному провадженні за процедурою in absentia може вважатися незаявлення ним жодних заяв чи клопотань, спрямованих на захист обвинуваченого, згода з усіма клопотаннями сторони обвинувачення, відсутність інформації про зустрічі з обвинуваченим, неузгодження з ним лінії захисту від обвинувачення, що є істотним порушенням кримінального процесуального закону, порушенням права на захист;
  • особа вважається належним чином ознайомленою зі змістом судових повісток, а отже, обізнаною про здійснюване судом щодо неї кримінальне провадження в порядку ч. 3 ст. 323 КПК України (in absentia), якщо місцевий суд повідомляв їй про судові засідання (у тому числі, про судове засідання, на якому було проголошено вирок) шляхом розміщення оголошення на вебпорталі «Судова влада України» та в газеті «Урядовий кур’єр».

Огляд судової практики ККС ВС щодо здійснення спеціальної процедури кримінального провадження  (досудового розслідування  та судового розгляду) за відсутності обвинуваченого (in absentia)

Також читайте: КЦС ВС висловився щодо застосування судами принципу jura novit curia

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA