Спадщина та подарунок від близького родича: чи потрібно подавати одноразову добровільну декларацію? — PRAVO.UA Спадщина та подарунок від близького родича: чи потрібно подавати одноразову добровільну декларацію? — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Спадщина та подарунок від близького родича: чи потрібно подавати одноразову добровільну декларацію?

Спадщина та подарунок від близького родича: чи потрібно подавати одноразову добровільну декларацію?

  • 02.11.2021 14:06

Спадщина та подарунок від близького родича – у таких випадках подавати одноразову добровільну декларацію не потрібно.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів. Такий порядок декларування врегульовано п. 3 підрозд. 9 прим. 4 Податкового кодексу України.

Оподаткування доходів фізичних осіб закріплено в положеннях розділу IV ПКУ.

Декларантами в порядку одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути виключно фізичні особи:

  • резиденти України (зокрема самозайняті особи);
  • нерезиденти України, які на момент нарахування податкового зобов’язання або набуття об’єкта декларування були резидентами України.

Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку на доходи фізичних осіб у результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок нерухомого або рухомого майна, визначено ст. 174 ПКУ. Відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету є спадкоємці / обдаровані особи.

Об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковуються за нульовою ставкою оподаткування. Така сама ставка оподаткування використовується і для оподаткування подарунків.

Таким чином, платник податків, що отримав спадщину або подарунок, якщо їх отримано від спадкодавця/дарувальника першого та другого ступеня спорідненості, не зобов’язаний подавати одноразову добровільну декларацію.

Виняток – наявність інших підстав для подання такої декларації.

Нагадаємо, що 1 вересня 2021 року розпочалося одноразове (спеціальне) добровільне декларування, яке триватиме до 1 вересня 2022 року.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA