прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Слідчі Нацполіції розслідують майже 7500 воєнних злочинів

Слідчі Нацполіції розслідують майже 7500 воєнних злочинів

  • 19.04.2022 11:07

Станом на 18 квітня 2022 року слідчі Нацполіції розслідують майже 7500 воєнних злочинів.

За словами Сергія Пантелеєва, заступника начальника Головного слідчого управління Національної поліції України, найбільше — 5413 злочинів — зафіксовано за ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) ККУ.

Слідчі поліції вже встановили місце перебування майже 200 осіб та повідомили їм про підозру в учиненні зазначених злочинів.

Більшості фігурантів суд обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

Наразі на звільнених від окупантів територіях Київської, Чернігівської, Сумської, Житомирської областей та окремих районів Миколаївської області працюють понад 300 слідчо-оперативних груп, які здійснюють збір, фіксацію, документування та розслідування злочинів, учинених військовослужбовцями рф.

«Слідчими поліції виявлено понад тисячу тіл загиблих та замордованих мешканців вказаних регіонів. І ця цифра, на жаль, не остаточна. Зараз триває робота з ідентифікації тіл, проводяться розтини та впізнання. Слідчі групи провели понад три тисячі оглядів пошкоджених та знищених об’єктів інфраструктури, житлового фонду у звільнених населених пунктах та допитали понад дві тисячі місцевих мешканців», – повідомив перший заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції України.

Уся доказова база звірств військових росії, зібрана слідчими Національної поліції, буде використовуватися Україною і під час звернення до міжнародних судових інстанцій.

Спеціальна група Нацполіції вже має перші вагомі результати роботи:

  • поліцейські закінчили оперативно-слідчі дії в Ірпені,
  • встановлено детальну хронологію бойових дій військ рф,
  • встановлено положення у Бучі місця ворожої військової техніки, з якого російські окупанти обстрілювали житлові квартали Ірпеня.

«Ми оглянули 269 тіл вбитих в Ірпені мирних громадян, а також встановили сім місць розстрілу людей. Оглянули житлові квартали, помешкання громадян, магазини та інші місця, в яких певний час дислокувались, ночували та вчиняли мародерства військовослужбовці збройних сил рф. Фактично 30 відсотків міста зруйновано», – зазначив Сергій Пантелеєв.

Нагадаємо, масові вбивства в передмістях Києва є геноцидом українського народу.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA