600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Скіфське золото»: генеральний адвокат при Верховному суді Нідерландів підтвердив безпідставність усіх скарг так званих кримських музеїв

«Скіфське золото»: генеральний адвокат при Верховному суді Нідерландів підтвердив безпідставність усіх скарг так званих кримських музеїв

  • 02.02.2023 14:23
Фото: mkip.gov.ua

Генеральний адвокат при Верховному суді Нідерландів (The Advocate General to the Supreme Court) надав свій незалежний висновок, в якому підтвердив безпідставність усіх скарг так званих кримських музеїв у справі про повернення колекції «скіфського золота» в Україну. Про це повідомила заступниця міністра юстиції України Ірина Мудра.

«Згідно із судовою системою Королівства Нідерланди такий висновок передує будь-якому рішенню Верховного суду Нідерландів. І хоча суд юридично не зобов’язаний дотримуватися висновків, але в 95% справ виносить свої рішення, спираючись саме на них», — наголосила Ірина Мудра.

Ірина Мудра нагадала, що ця справа тягнеться ще з початку окупації Криму, адже тоді колекція перебувала в Нідерландах на виставці. Так звані кримські музеї хотіли забрати золото собі, а точніше, віддати росіянам.

«Про те, як вони ставляться до культурної спадщини, ми вже знаємо після пограбувань музеїв у Херсоні, Маріуполі та інших містах», — прокоментувала заступниця міністра юстиції.

У 2016 році Окружний суд міста Амстердам прийняв перше рішення на користь України. Згодом його спробували оскаржити окупанти, але у 2021 році апеляційний суд вирішив справу також на користь України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA