Схвалення законопроєкту № 11009 надасть можливості передавати арештовані санаторно-курортні комплекси України для реабілітації військових — АРМА — PRAVO.UA Схвалення законопроєкту № 11009 надасть можливості передавати арештовані санаторно-курортні комплекси України для реабілітації військових — АРМА — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Схвалення законопроєкту № 11009 надасть можливості передавати арештовані санаторно-курортні комплекси України для реабілітації військових — АРМА

Схвалення законопроєкту № 11009 надасть можливості передавати арештовані санаторно-курортні комплекси України для реабілітації військових — АРМА

  • 11.07.2024 15:42

Наразі на управлінні в АРМА перебувають близько 300 обʼєктів санаторно-курортних комплексів, які АРМА хоче використовувати для реабілітації військових. Для реалізації цього проєкту наразі нам необхідне схвалення ініційованого Нацагентством законопроєкту № 11009. Про це повідомив заступник голови Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) під час II конференції «Бізнес VS Санкції», організованої «Юридичною практикою».

Участь у заході взяли депутати, представники Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ України, Фонду державного майна, НАЗК, бізнесу, топових українських юридичних фірм та адвокати.

Під час доповіді Станіслав Петров зупинився на законодавчих прогалинах у питаннях управління та реалізації активів і законодавчих ініціативах Нацагентства, які мають їх врегулювати.

За його словами, проблемним залишається питання дуалістичності статусу активу. Так, більшість підсанкційних активів одночасно є предметом у кримінальних провадженнях, відповідно, передаються в управління АРМА. Тож після ухвалення рішення ВАКС про їх стягнення в дохід держави в АРМА немає юридичних підстав для передання таких активів, адже рішення про їх арешт і передання АРМА залишаються чинними.

Крім того, актуальним залишається питання розблокування роботи АРМА в питанні управління корпоративними правами арештованих активів, що стане можливим після схвалення ініційованого Нацагентством законопроєкту № 10069.

Станіслав Петров також розповів про оновлені  процедури управління активами, які зробили процедури обрання управителя відкритими та транспарентними.

Також він розповів про успішні кейси управління арештованими грошовими коштами. Зокрема, мова йшла про прямі надходження до державного бюджету від закупівлі ОВДП.

«Завдяки ініційованим законодавчим змінам ми вперше закупили військові облігації за іноземну валюту — 31 млн доларів США відтепер працюватимуть на посилення обороноздатності нашої країни. А дохід від облігацій в розмірі 4,5% надійде до державного бюджету. Це майже 56 млн гривень», — зазначив заступник голови АРМА.

Поділитися
Теги АРМА

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA