600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Скасування Господарського кодексу України не впливатиме на наявність судів господарської юрисдикції» — голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук

«Скасування Господарського кодексу України не впливатиме на наявність судів господарської юрисдикції» — голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук

  • 17.01.2023 17:39

Скасування Господарського кодексу України не призведе до ліквідації господарських судів. На цьому наголосив спікер українського парламенту Руслан Стефанчук, відповідаючи на запитання представників ЗМІ після експертного обговорення «Оновлення цивільного законодавства: досвід правозастосування», яке відбулося 17 січня 2023 року в Касаційному цивільному суді у складі Верховного Суду.

«Сьогодні не стоїть питання про господарську юрисдикцію. Тому що вона була до прийняття Господарського кодексу України і буде після його скасування. Також не йдеться й про кафедри господарського права, оскільки наявність кодифікованого акта не обов’язково створює кафедру. Прикладом цього є існування кафедри екологічного права, хоча екологічного кодексу немає», — зауважив пан Стефанчук.

За його словами, спеціальне законодавство буде діяти, але з нього приберуть механізми, які вже не відповідають вимогам часу.

«Є близько 20 регулювальних норм Господарського кодексу. Ми їх «виймаємо», і вони будуть діяти в перехідний період. Але вони поступово приведуть українське приватне право і законодавство до тих канонів, які існують у світі. Якщо ми рухаємося в ЄС, якщо ми хочемо потужні інвестиції, то ми повинні пояснювати нашим колегам не що таке право господарського відання чи оперативного управління, які не мають перекладу англійською мовою, а який захист їх інституційних прав буде в Україні», — зазначив Руслан Стефанчук.

Більш детально про експертне обговорення оновлення цивільного законодавства читайте в окремому репортажі.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA