600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Штрафи за порушення податкового законодавства в умовах воєнного стану не застосовуватимуть

Штрафи за порушення податкового законодавства в умовах воєнного стану не застосовуватимуть

  • 28.02.2022 10:28

Державна податкова служба України у зв’язку з запровадженням воєнного стану в Україні інформує про наступний порядок дій у зв’язку з неможливістю своєчасного виконання податкових обов’язків, передбачених Податковим кодексом України.

Торгово-промисловою палатою України повідомлено про засвідчення факту настання форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) з 24 лютого 2022 року.

Відповідно до пп. 112.8.9 п. 112.8 ст. 112 ПК України платники податків звільняються від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у зв’язку із настанням форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), засвідчених ТПП України.

Це означає, що у випадку відсутності можливості у платника податків своєчасно виконати свій податковий обов’язок, а саме:

  • дотриматися строків сплати податків та зборів,
  • подати звітність,
  • реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстру податкових накладних,
  • реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних,
  • розрахунку коригування у відповідному Реєстрі,
  • подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, —

платники податків звільняються від відповідальності.

Водночас, такі обов’язки мають бути виконані платниками податків одразу після припинення дії форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).

Також повідомляємо, що у період дії форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються.

Протягом дії форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) штрафні санкції за порушення законодавства з питань РРО не застосовуються.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA