прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Що буде із зарплатами в найближчі пів року — дослідження grc.ua

Що буде із зарплатами в найближчі пів року — дослідження grc.ua

  • 27.10.2022 15:08

Фінансовий стан українського бізнесу поступово стабілізується. Попри складні умови війни, компанії різних секторів економіки адаптувалися до діяльності в нових умовах та намагаються підтримувати власний персонал. У нинішній кризовій ситуації ринок праці показує більш відчутну динаміку оновлення порівняно з кризою 2014/2015 років та пандемічною кризою 2020 року. Якщо під час кризи 2014/2015 років компанії повернулися до докризового рівня зарплат влітку 2016 року, то через 7 місяців повномасштабної війни в Україні переважна більшість роботодавців зазначають, що виплачують своїм співробітникам довоєнний рівень заробітної плати у національній валюті.

Експертно-аналітичний центр кадрового порталу grc.ua під час дослідження з’ясував, що лише третина роботодавців виплачують своїм співробітникам скорочену заробітну плату. Серед тих, хто скорочував компенсаційні виплати персоналу, більшість (11,6%) зменшили оклади на 16-30%. Також велика частка підприємств та організацій (7,8%) скоротили зарплату на 31-50%. Більш ніж на 50% відбулося скорочення окладів у 6,1% компаній.

Від початку війни більшість компаній змінили підходи до додаткових виплат — бонусів та премій. Зокрема, повністю відмовилися від додаткових виплат кожна п’ята компанія (20,8%). Чверть роботодавців (25,1%) були вимушені скоротити додаткові виплати. 42,5% компаній зберегли бонуси та премії у тому розмірі, який співробітники отримували до війни. Ще невелика частка (2,6%) роботодавців зменшили фіксовану частину заробітної плати, але збільшили бонуси. Позитивні зміни у матеріальній мотивації під час війни у вигляді збільшення додаткових бонусних виплат відбулися лише у 2,6% роботодавців.

На запитання про те, якої зарплатної політики будуть дотримуватися компанії у найближчі пів року, чверть (28,2%) опитаних роботодавців відповіли, що не можуть спрогнозувати через невизначеність ситуації в країні.

Чверть підприємств та організацій (28,6%) планують утримати зарплати своїм співробітникам на довоєнному рівні. Кожна десята компанія планує поступове підвищення зарплат до довоєнного рівня після скорочення їх на початку війни.

Позитивні зміни у власній зарплатній політиці планує кожна п’ята компанія — 10,7% опитаних роботодавців готуються до підвищення окладів окремим ключовим співробітникам, у 11% компаній відбудеться заплановане до війни підвищення заробітних плат всім співробітникам.

2% компаній, на жаль, готуються до подальшого скорочення заробітних плат протягом наступних 6 місяців. 7% роботодавців вже скоротили зарплати, подальшого їх зниження не планується, проте й підвищення не відбудеться.

Опитування проводилось кадровим порталом grc.ua у вересні 2022 року серед представників компаній різних галузей в усіх регіонах України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA