Середнє навантаження на суддю 1000 справ на рік, що в п'ять разів перевищує адекватну норму - Олексій Маловацький — PRAVO.UA Середнє навантаження на суддю 1000 справ на рік, що в п'ять разів перевищує адекватну норму - Олексій Маловацький — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Середнє навантаження на суддю 1000 справ на рік, що в п’ять разів перевищує адекватну норму – Олексій Маловацький

Середнє навантаження на суддю 1000 справ на рік, що в п’ять разів перевищує адекватну норму – Олексій Маловацький

  • 07.10.2021 10:12

Середнє навантаження на кожного працюючого суддю в Україні перевищує 1000 справ на рік. Цей показник не відображає реального навантаження в окремих судах, але й без того є надмірним.

Про навантаження на суддів, нестачу кадрів та фінансування під час брифінгу 6 жовтня говорив в.о. голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький.

Він навів статистику:

  • попереднім штатним розписом передбачено 7304 посади суддів,
  • фактична кількість обійманих посад – 5228,
  • повноваження наразі мають лише 4849 суддів.

Однак і від найменшого показника потрібно відняти приблизно 300 суддів – тих, яких було відсторонено внаслідок попередніх реформ. Вони зберігають повноваження, але не здійснюють правосуддя, бо є суддями судів, яких сьогодні не існує.

“На грошове утримання цих суддів держава щомісяця витрачає близько 27 млн грн, проте не бажає вирішити питання з подальшою їх професійною долею. Жодна реформа не дає відповіді на запитання, як бути цим суддям”, – підкреслив пан Маловацький.

Водночас навантаження на інших суддів зовсім не зменшується. Олексій Маловацький зауважив, що простий поділ приблизно 4,5 млн справ, які щороку перебувають на розгляді в судах усіх рівнів та спеціалізацій,  на приблизно 4500 реально працюючих суддів покаже середнє навантаження: на розгляді в одного судді перебуває понад 1000 справ на рік.

Судді фізично не можуть прочитати ті справи, які надходять на їх розгляд, протягом відведеного робочого часу.

Тому, на думку пана Маловацького, треба збільшити кількість суддів хоча б у 5 разів, а також збільшити кількість працівників апаратів судів, щоб судді мали щонайменше по два помічники.

Також важливим залишається питання фінансування суду. Рівень задоволення потреб суду значно знижується:

  • у 2017 році рівень задоволення потреб у фінансуванні судової влади становив 79,1%,
  • у 2020 році – лише 64,4%.

За прогнозом в.о. голови Вищої ради правосуддя, надалі цей рівень буде ще знижуватися.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA