прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » СБУ встановила ще 12 правоохоронців-перевертнів на тимчасово окупованих територіях

СБУ встановила ще 12 правоохоронців-перевертнів на тимчасово окупованих територіях

  • 05.10.2022 10:11
Фото: https://ssu.gov.ua

Докази добровільної співпраці з ворогом зібрала Служба безпеки України ще на 12 колаборантів, які вступили до так званої правоохоронної системи рф на тимчасово окупованих територіях України.

Серед тих, хто займався репресіями українців та фейковими кримінальними провадженнями, так званий заступник начальника військової комендатури смт Лазурне Херсонської області з позивним Грек. Раніше він проходив службу в органах МВС України в Маріуполі, а після початку бойових дій у 2014 році втік до тимчасово окупованого Криму та працевлаштувався у Севастополі до росгвардії. З початком російської агресії повернувся на материкову Україну і працював на окупаційний режим.

Наразі «Греку» повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

частина 2 статті 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) та частина 1 статті 438 (порушення законів та звичаїв війни).

Застосовував тортури та незаконно допитував українських громадян ще один зрадник – так званий начальник ізолятора тимчасового тримання у складі створеного спецслужбами рф «Новокаховського відділення міліції». Встановлено, що колаборант разом із представниками окупаційної влади виїжджає за адресами мешкання проукраїнських громадян та учасників АТО, викрадає їх та доставляє до «ізолятора тимчасового тримання».

З окупантами також співпрацюють колишній заступник начальника Ізолятора тимчасового тримання поліції та троє експертів-криміналістів. Вони вступили до так званого науково-дослідного експертно-криміналістичного центру мвс, що на Херсонщині.

Також слідчі СБУ задокументували діяльність призначеного російськими окупантами начальника окупаційної «поліції» Старобільського району Луганщини. Під його керівництвом окупаційна поліція здійснює «кримінальне переслідування» громадян на підставі фейкових «законів лнр».

У Волновасі на Донеччині співробітники СБУ теж задокументували протиправну діяльність колишнього працівника поліції.

Слідчі СБУ кваліфікували дії всіх зазначених вище колаборантів за частиною 7 статті 111-1 (добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території) Кримінального кодексу України.

Санкція інкримінованої їм статті передбачає до 15 років позбавлення волі.

Викриття колаборантів та зрадника проводили співробітники СБУ спільно з ДБР за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора України та обласних прокуратур.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA