САП передала до ВАКС обвинувальний акт стосовно Павла Вовка та інших суддів ОАСК — PRAVO.UA САП передала до ВАКС обвинувальний акт стосовно Павла Вовка та інших суддів ОАСК — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » САП передала до ВАКС обвинувальний акт стосовно Павла Вовка та інших суддів ОАСК

САП передала до ВАКС обвинувальний акт стосовно Павла Вовка та інших суддів ОАСК

  • 20.06.2022 13:31

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до Вищого антикорупційного суду кримінальне провадження стосовно голови Окружного адміністративного суду м. Києва Павла Вовка, його заступників та інших суддів цього суду.

Про це повідомляє пресслужба САП.

Досудове розслідування проводило Національне антикорупційне бюро.

Зазначені особи обвинувачуються у зловживаннях в ОАСК, вчинених у змові з іншими особами, а саме у вчиненні спроб захоплення державної влади, перешкоджанні роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також участі в злочинній організації та зловживанні впливом.

Версія слідства

Під час досудового розслідування встановлено, що заступники голови ОАСК, судді ОАСК, голова Державної судової адміністрації України (Зеновій Холоднюк. – Ред.) та ще два адвоката діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК.

Вони мали на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою радою правосуддя, Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та створення штучних перешкод у роботі останньої.

«Фактично зазначена організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах» — така версія слідства.

Правоохоронці наголошують, що під час досудового слідства вказані особи неодноразово ухилялися від органу досудового розслідування, порушували процесуальні обов’язки, чим фактично перешкоджали завершенню розслідування.

Нагадаємо, що влітку 2020 року НАБУ оголосило про підозру голові та суддям Окружного адміністративного суду м. Києва, голові Державної судової адміністрації України, колишнім високопосадовцям у створенні злочинної організації та намірах захопити держвладу. За версією слідства, злочинна організація приймала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних еліт і бізнес-кіл.

У березні 2021 року НАБУ завершило досудове розслідування цієї справи та відкрило матеріали слідства для ознайомлення. 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA