прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Румунія стала сьомим членом Спільної слідчої групи з розслідування тяжких міжнародних злочинів в Україні (JIT)

Румунія стала сьомим членом Спільної слідчої групи з розслідування тяжких міжнародних злочинів в Україні (JIT)

  • 14.10.2022 17:30
ФОТО: gp.gov.ua

Як повідомляє Офіс Генерального прокурора, Румунія стала сьомим членом Спільної слідчої групи з розслідування тяжких міжнародних злочинів в Україні (JIT). Угоду про приєднання до JIT підписали Генеральний прокурор Андрій Костін, генпрокурор Румунії Габріела Скутеа та члени групи під час координаційного засідання Євроюсту в Гаазі. Метою JIT є сприяння розслідуванню та судовому переслідуванню винних у скоєнні найтяжчих міжнародних злочинів. Серед інших завдань країни-учасниці ведуть роботу з українськими громадянами – потерпілими та свідками, які перебувають на їх території.

Андрій Костін прокоментував подію так: «Юридичний фронт стає сильнішим. Приєднання Румунії свідчить про те, що дедалі більше держав і людей об’єднуються в боротьбі за справедливість. Ми повинні перемогти ворога не тільки на полі бою, а й у судах».

Габріела Скутеа наголосила, що Румунія вже почала власне розслідування.

Вона закликала українців, які знайшли в Румунії притулок від війни, надавати свідчення щодо воєнних злочинів.

Раніше спільну слідчу групу утворили Польща, Литва та Україна 25 березня 2022 року, згодом до неї приєдналися Естонія, Латвія і Словаччина. Також учасниками групи є Євроюст та вперше в своїй історії – Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду.

Генеральний прокурор України нагадав, що експертні групи з Литви, Польщі та Словаччини активно працюють в Україні в рамках JIT на деокупованих територіях. Залучені мобільні слідчо-оперативні групи. Французька слідчо-криміналістична група працює на Харківщині. Продовжується активна співпраця з командою прокурора Міжнародного кримінального суду, допомогу надає низка державних і неурядових організацій.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA