РСУ: за суддями, призваними на військову службу, зберігається виплата суддівської винагороди — PRAVO.UA РСУ: за суддями, призваними на військову службу, зберігається виплата суддівської винагороди — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » РСУ: за суддями, призваними на військову службу, зберігається виплата суддівської винагороди

РСУ: за суддями, призваними на військову службу, зберігається виплата суддівської винагороди

  • 05.08.2022 15:25
Фото прес-служби РСУ

На засіданні 5 серпня 2022 року Рада суддів України надала свої роз’яснення щодо низки питань, які почали виникати у зв’язку з відрядженням суддів в інший суд та призовом на військову.

Зокрема, РСУ роз’яснила, що за суддями, які призвані на військову службу, зберігається виплата суддівської винагороди.

Таке роз’яснення надано у зв’язку з численними зверненнями судів щодо того, чи зберігаються такі виплати з огляду на внесені зміни в статтю 119 КЗпП України, де визначено, що за працівником, призваним на військову службу, не зберігається заробітна плата.

РСУ наголосила, що в Закон України «Про судоустрій і статус суддів» не внесені відповідні зміни. Тож орган суддівського самоврядування вказав, що відповідно до статусу судді та гарантій його незалежності за такими суддями зберігається виплата винагороди судді.

Питання відряджених суддів

Також в рішенні РСУ наголосила про незмінність раніше висловлених позицій щодо суддів, які тимчасово переведені для роботи в інші суди.

Зокрема, такі судді:

  • мають зараховуватись до штату,
  • повинні брати участь в діяльності органу суддівського самоврядування,
  • мають право висувати свою кандидатуру для обрання на адміністративну посаду.

Як зазначив голова РСУ Богдан Моніч, деякі суди зараховують відряджених розпорядженнями Голови Верховного Суду суддів поза штатом. Мотивація судів – відсутні вакансії, визначені штатною чисельністю суду. На переконання пана Моніча, цю ситуацію можна вирішити шляхом збільшення штатної чисельності такого суду ДСА України.

Окрім цього, РСУ вказала що суддівська винагорода відрядженого судді не може бути меншою, ніж та, яку суддя отримував у суді, з якого його було відряджено.

Тож РСУ запропонувала механізм, за яким:

  • тимчасово переведеному судді спочатку розраховується розмір суддівської винагороди за новими правилами, з урахуванням коефіцієнта населення в населеному пункті, в якому розміщено суд;
  • у разі якщо суддівська винагорода є меншою за ту, яку суддя отримував раніше, йому виплачується винагорода у попередньому розмірі.

Також читайте: Ігнорування судами повітряної тривоги неприпустиме — РСУ

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA