600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » РСУ визнала відсутність конфлікту інтересів у діях ексголови КГС ВС Богдана Львова щодо скликання зборів суддів

РСУ визнала відсутність конфлікту інтересів у діях ексголови КГС ВС Богдана Львова щодо скликання зборів суддів

  • 03.02.2023 18:41
Рубрика Новини
Фото прес-служби Ради суддів України

Сьогодні, 3 лютого 2023 року, Рада суддів України розглянула звернення колишнього очільника Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Богдана Львова, в якому він просив надати висновок щодо наявності чи відсутності в його діях конфлікту інтересів із приводу скликання зборів суддів цього суду та участі в них.

Як проінформувала заступниця голови Ради суддів України Оксана Марченко, відповідні звернення надійшли до РСУ в жовтні 2022 року.

Також із цього приводу до органу суддівського самоврядування звернулося й Національне агентство з питань запобігання корупції, на розгляді якого перебуває відповідне провадження.

За словами Оксани Марченко, Рада суддів скерувала запити в КГС ВС та отримала відповідні матеріали про проведення зборів.

Відповідно:

  • перші збори суддів КГС ВС відбулися 19 вересня 2022 року та були скликані Богданом Львовим, який на той час очолював цей суд. Порядок денний містив 4 пункти, зокрема і щодо висловлення довіри чи недовіри голові суду;
  • засідання зборів судді КГС ВС 3 жовтня 2022 року було скликано ініціативною групою (не менш ніж третина суддів), на яких відбулося таємне голосування щодо дострокового звільнення пана Львова з адміністративної посади голови КГС ВС.

Як писала ЮП, вказана ініціатива не набрала достатньої кількості голосів, тож була відхилена із затвердженням відповідного рішення.

Нагадаємо, 5 жовтня 2022 року Голова Верховного Суду Всеволод Князєв видав наказ про відрахування Богдана Львова зі штату Верховного Суду на підставі інформації Служби безпеки України, у якій СБУ підтвердила наявність у Львова Б.Ю. громадянства російської федерації за даними реєстрів рф.

За результатами обговорення Рада суддів України прийняла рішення, яким визнала відсутність конфлікту інтересів у діях Богдана Львова, який на той момент обіймав посаду голови КГС ВС, щодо скликання зборів суддів вказаного суду, приймання участі у розгляді питань порядку денного, в тому числі шляхом голосування.

Повний текст рішення буде опубліковано на офіційному сайті Ради суддів України.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA