Розширено можливості подання заяв про пошкоджене чи знищене житло до міжнародного Реєстру збитків — PRAVO.UA Розширено можливості подання заяв про пошкоджене чи знищене житло до міжнародного Реєстру збитків — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Розширено можливості подання заяв про пошкоджене чи знищене житло до міжнародного Реєстру збитків

Розширено можливості подання заяв про пошкоджене чи знищене житло до міжнародного Реєстру збитків

  • 10.07.2024 16:45

Кабінет Міністрів України вніc зміни до Порядку подання заяв про відшкодування збитків, втрат чи шкоди, що завдані агресією російської федерації проти України, до Реєстру збитків, завданих агресією рф проти України, засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

Нагадаємо, враховуючи значні обсяги збитків та велику кількість заявників, з огляду на особливості технічного впровадження міжнародного Реєстру збитків, а також залежно від доступності доказів, які заявники можуть надати на підтримку своєї заяви, подання заяв щодо різних категорій збитків відкривається поетапно. Відповідно, Порядок також оновлюється разом із відкриттям нових технічних можливостей або нових категорій.

Як пояснили в Міністерстві юстиції України, наразі міжнародний Реєстр збитків розширює можливості подання заяв для всіх власників пошкодженого та знищеного майна, в тому числі тих, хто не має акта комісійного обстеження пошкодженого та знищеного майна чи взагалі не звертався по допомогу за програмою “єВідновлення” і не планує або не може це зробити, тих, чиє майно з певних причин не може бути зареєстроване в Державному реєстрі речових прав.

Це дасть змогу подати заяви про відшкодування збитків до міжнародного Реєстру збитків більшій кількості постраждалих.

Крім того, такі зміни дадуть можливість подавати заяви щодо об’єктів нерухомого майна, які розташовані на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій.

Водночас для подання заяв до міжнародного Реєстру збитків залишається обов’язковим дотримання таких умов:

  • об’єкт нерухомого майна був пошкоджений чи знищений 24 лютого 2022 року або пізніше;
  • об’єкт нерухомого майна був пошкоджений чи знищений внаслідок міжнародно-протиправних дій російської федерації в Україні;
  • пошкоджений чи знищений об’єкт нерухомого майна знаходиться на території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Зараз завершується тестування такої можливості, і найближчим часом подання заяв у відповідності до розширеного функціоналу стане доступним всім власникам пошкодженого внаслідок російської агресії житла.

У Мін’юсті також звертають увагу, що наразі постраждалі  можуть подавати свої заяви до міжнародного Реєстру збитків за категорією А3.1 «Пошкодження або знищення житлового нерухомого майна». Однак вже незабаром буде відкрита низка нових категорій, в тому числі пов’язаних із відшкодуванням шкоди, заподіяної смертю та зникненням близьких членів сім’ї, вимушеним внутрішнім переміщенням. Крім того, буде відкрито низку категорій, де заявниками будуть держава Україна та бізнес. Загалом можливість подання заяв буде доступною щодо більш ніж 40 категорій збитків після затвердження відповідних документів Конференцією учасників міжнародного Реєстру збитків.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA